2019- 2020 eğitim ve öğretim yılında Kocaeli’nin Dilova ilçesinde okuyan öğrenciler için Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, kırtasiye yardımı yapmak için bir proje başlattı. Proje için mali kaynak yaratmak için Sayir Audi A6 2015 model makam aracını sattı . Yeni eğitim öğretim yılı başladığında Dilovası’nda okuyan 39 okulda 11 bin 600 öğrenci sınıflarında ders sıraları üzerinde kırtasiye malzemeleri bularak eğitimlerine başladılar. Dilova Belediyesi’ne yakın bulunan Dilovası Şehit İzzettin İnceoğlu İlkokulu’na giderek bu okulda eğitime başlayan öğrencileri ziyaret eden Hamza Sayir kırtasiye malzemelerini öğrencilere dağıttı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Hamza Sayir “ İlk amaçlarının gelir düzeyi düşük öğrencilere yardım etmek olduğunu, bu olayın bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu düşünerek tüm öğrencilerimize kırtasiye yardımı yapmaya karar verdik. Bu kapsamda hiç bir öğrenci ayırt edilmeksizin kırtasiye yardımlarını yaptık. Burada en önemli bir diğer amacımız da devletimizin onların yanında olduğunu hissettirmemiz için biz bu projemizi gerçekleştirdik. Biz çorbada tuzumuz olması için kırtasiye yardımı yaptık zaten devletimiz her dönem kitap yardımını gerçekleştiriyordu.

Proje kapsamında ciddi bir çalışma yaparak okullarımızın eksikliklerine göre ihtiyaçlarını belirledik. Bizim bu davranışımızı farklı algılayanlar da oldu. Bugün makam aracınızı satarsınız ihtiyacınızdır tekrar da alabilirsiniz. Burada söz konusu makam aracını yenilemek değil, zaten o kadar yüksek meblağ edecek bir makam aracı da almayacağız. Biz gerekirse bu proje için ceketimizi dahi satardık. İlçemizde eğitime dikkat çekmek için böyle bir uygulama yaptık ve bunda da başarılı olduk” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz