Hakkari’de 26 Ocak tarihinde meydana gelen olayda E.T. adlı memurr “kahve içmek” bahanesiyle aynı kurumda memurluk yapan G.A.Ü.’nün evine giderek tecavüz etti.Uğradığı tecavüzden bir gün sonra G.A.Ü. görev yaptığı kurumun müdürüne giderek uğradığı tecavüzü anlatması üzerine bir polis eşliğinde hastaneye götürülen G.A.Ü., 28 Şubat’ta ise İl Emniyet Müdürlüğünde ifade vererek, mesai arkadaşı E.T. hakkında şikayetçi oldu.

G.A.Ü Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü’nde verdiği ifadesinde “Tecavüze uğradıktan sonra E.T.’ye ‘ ‘ben bundan sonra ne yapacağım’ dedim. Ortada kaldığımı evlenmemiz gerektiğimi aksi halde ailem tarafından öldürüleceğimi söyledim. ‘Benim çok borcum var, evliliği düşünmüyorum’ diyerek odadan çıktı. Ertesi gün tekrar E.T.’nin görev yaptığı odasına gidip kendisine “evlenelim” şeklinde teklifte bulunduğumda olumsuz cevap aldım” dediği öğrenildi. ş

G.A.Ü.’nün şikayeti üzerine E.T.’nin, “cinsel saldırı şüphesiyle gözaltına alınarak ifadesi alınırken, E.T. verdiği ifadesinde “Kendisini daha önceden tanırım. Olay günü odasına gittim ve kendi rızası ile birlikte oldum. Kendisine asla tecavüzde bulunmadım” dediği bilgisine ulaşıldı.

Olayın aileler tarafından duyulması üzerine 8 Şubat tarihinde E.T.’nin babası, G.A.Ü.’nün babası ile irtibata geçerek Ankara’dan Hakkari’ye gelerek çocuklarının evlendirilmesine karar verildi.

Alınan evlilik kararı sonrasında G.A.Ü emniyete şikayetinden vazgeçtiğine dair dilekçe verirken 11 Şubat tarihi için alınan sağlık raporunun ardından nikah randevusu alınmasının ardından E.T. evlilik kararından caydı.

E.T.’nin evlilik kararından vazgeçmesi üzerine G.A.Ü.’nün babası Y.Ü., evliliğin gerçekleşmemesi üzerine 12 Şubat’ta hem E.T. hem de babasından şikayetçi olurken G.A.Ü.’nün yaşanan olaylardan sonra iki kez intihara teşebbüs ettiği iddia edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz