Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Fırat’ın doğusuna yönelik harekatla ilgili olarak, tehlikenin orada bertaraf edilmesi gerektiğini, Türkiye’nin buna yükümlü olduğunu söyledi. Destici, bu harekatın yapılmaması ve bölgenin PKK/YPG’den temizlenmediği durumda mücadelenin Türkiye sınırları içinde yapılması gerekeceğini belirtti.

TBMM’de Suriye ve Irak ile ilgili tezkerenin kabul edildiğini anımsatan Destici, HDP’nin tezkereye destek vermemesine de sert tepki gösterdi. Destici, “TBMM’de temsil edilen sözde bir parti ve onun sözde milletvekilleri terörist safında” diye konuştu.

Suriye’de huzurun sağlanabilmesi için Türkiye’nin büyük çaba gösterdiğine dikkat çeken Destici, harekatın yapılmaması durumunda Suriye’nin kuzeyinde bir terörist devletçiğinin kurulacağını ve bu devletçiğin özerk bir yapı oluşturulacağını belirtti. Destici sözlerine, bu devletçiğin sonra Irak’ın kuzeyindekine ekleneceğini vurguladı. Destici, bunu olmasının ardından sıranın nereye geleceğini sorarak, bunu görmek için strateji uzmanı olmaya gerek olmadığını ifade etti. Hedefin neresi olduğunu açık bir şekilde bildiklerini kaydeden Destici, tehlikenin sınır ötesinde bertaraf edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Destici, Suriye ve Irak tezkereleri ile ilgili “CHP’nin gönüllü olarak ‘evet’ demediğini iddia etti. CHP’nin seçim ortakları HDP ile Türk devleti ve Türk milleti arasında sıkıştığını öne süren Destici, CHP’ye sıkışıklıktan acilen çıkmaları çağrısı yaptı.

Kimsenin askerin ve polisin burnunun kanamasını istemediğini belirten BBP Genel Başkanı Destici, sonuçta bir harekatın başladığını ve harekatın da bir bedelinin olduğunu ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz