41 kişinin yaşamını yitirdiği merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olan depremin ardından depremzedelere yardımda bulunmak isteyen Ahmetbey beldesinde yaşayan Hatice Özgür,  giydiği montla beraber evinde topladığı giyim malzemeleri ve battaniyeleri yanına alarak belediyeye deprem bölgesine gönderilmesi için teslim etti.

Hatice Özgür belediyeden ayrıldıktan sonra depremzedelere gönderilmek üzere teslim ettiği montun cebinde bankadan çektiği emekli maaşını unuttuğunu fark ederek durumu Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş’a başvurup anlattı. Belediye başkanı Altıntaş yardımların gönderildiğini belirterek durumu deprem bölgesindeki yetkililere iletti.

Bugün Belediye Başkanı Altıntaş’ı Malatya’dan arayan bir yetkili montun cebinde dekontla beraber emekli maaşının bulunduğunu belirterek buldukları parayı sahibine göndermek istediklerini belirtti. Bunun üzerine belediye başkanı Altıntaş, Hatice Özgür’ü arayarak emekli maaşının bulunduğunu ve maaşının hesabına yatırıldığını bildirdi. Yaşanan olaylardan sonra Hatice Özgür yaptığı açıklamada “Deprem bölgesindeki vatandaşlara geçmiş olsun diyorum” diyerek emekli maaşının bulunmasından duyduğu mutluluğu ifade etti.

Yaşanan olaylardan sonra kısa bir açıklama yapan Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş, ”Toplumda halen yaptığımız yardımlar yerine ulaşır mı gibi sorular varken sırtından montunu çıkarıp depremzedelere gönderen bir annemiz cebinde emekli maaşını unuttuğunu fark edip bize gelerek üzüntüsünü dile getirmişti. Şimdi o annemiz emekli maaşına tekrar kavuşup mutlu oldu. Bu ülke bir monta ihtiyacı varken bile daha fazlasına tamah etmeyecek insanların olduğu bir memleket” diyerek duygularını ifade etti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz