Elazığ’da meydana gelen deprem sonrası bazı kişilerin fırsatçılıklar yapması ve özellikle kamuoyunda herkesin tepkisini çeken kira fiyatlarının fahiş artmasına tepki olarak Mehmet amca ise bu fırsatçılara ders niteliğinde bir davranış sergiledi. Mehmet Türel kendisine ait olan 2 evini depremzedelere ücretsiz tahsis etti.

“GÜN BUGÜNDÜR”

Mehmet Türel yaptığı açıklamada “ Boş olan evimde mağdur olan depremzedeler istedikleri süre boyunca kira vermeden kalabilirler. Bu zor günlerde herkes iyiliğini, zekatını, insanlığını gösterebileceği gün bugündür. Halen boş olan evlerimden birisini depremden evleri zarar gören iki komşuma tahsis ettim ve onlar istedikleri kadar kira vermeden kalmaları konusunda söz verdim ve bu acı günlerinde depremzedelere herkes yardım etmelidir. Bu insanlık görevidir, yarın başkalarının da başına gelebilir. Herkes elini taşın altına koyup elinden ne geliyorsa yapmalıdır. Ben kendi imkanlarım doğrultusunda evimi karşılıksız iki depremzede aileye verdim” dedi.

 SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Yaşanan deprem sonrasında Elazığ’da kiralık dairelerin fiyatlarının yüzde yüz arttıran fırsatçılar hakkında Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

KİRALAR 700 LİRADAN 2 BİN LİRAYA ÇIKTI

Elazığ’da, meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki deprem sonrasında bazı binalar tamamen yıkılırken bazı binalar oturulmayacak derece hasar görmüştü. Bazı binalarda ağır ve orta hasarlı olarak vatandaşların can güvenliği düşünülerek kullanımı yasaklanırken bu krizi fırsata çevirmek isteyen kişiler 700 liralık ev kiralarını 2 bin liraya kadar çıkardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz