Elazığ ve Malatya’yı etkileyen 41 vatandaşımızın ölümüne 45 vatandaşımızın da yaralanmasında neden olan merkez üssü Elazığ’ın Sivrice olan 6.8’lik deprem sadece kent merkezlerini değil aynı zamanda yanı köyleri de vurdu.

Elazığ’da yaşanan depremden en büyük hasar gören köylerden birisi de Elazığ’a bağlı Çevrimtaş köyü oldu. Köyde yaşayan 13 ailenin tamamının hayvancılıkla uğraştığı köyde 10 aileye ait evler ve ahırlar yıkılırken deprem sonrası haritadan adeta silinen köyde bir çok hayvanda deprem sonrasında telef oldu.

ASKERİMİZDEN YÜREKLERİ ISITACAK DAVRANIŞ

Yaşanan deprem sonrasında artçı depremlerin merkezi olan Çevrimtaş köyünde köyde yaşayan 13 hanenin 10’u depremde evlerini kaybederken diğer kalan 3 evde kullanılmaz hale geldi. Deprem sonrasında bölgeye gönderilen AFAD ekipleri ve askeri birlikler enkaz altında kalan hayvanların kurtarılması için çalışmalara devam edilirken bir asker ateş önünde üşümüş olan yaşlı bir depremzedenin yanına yaklaşarak bir isteği olup olmadığını sorduğu esnada depremzede yaşlı vatandaşın ayağında çorabı olmadığını fark etmesi üzerine asker giydiği ayakkabısını çıkarıp ayağındaki çorabı depremzedeye kendi elleri ile giydirdi.

Yaşanan olayın sonrasında olayı gören bir çok vatandaşların askerin küçük ama anlamlı davranışı sonrası gözyaşlarına hakim olamadı.

Depremin ertesi günü tüm yurt genelinde deprem bölgesi için yardımlar toplanırken küçük bir çocuğun 15 liralık biriktirmiş olduğu harçlığını kısa bir not ile belediyeye teslim etmesi de yüreklerimizi ısıtırken yurt genelinde böyle duygusal anlar yaşanmaya devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz