Adana’nın Seyhan ilçesinde meydana gelen olayda babasını 2 yıl önce kaybeden T.K. adlı gencin annesi S.Ç.’de başka birisi ile evlenerek Almanya’ya gitti. Babasını kaybeden annesi ise ikinci kez evlenerek yurt dışına giden T.K.’ya Almanya’dan emekli olan dedesi Hüsnü (81) ve anneannesi Nadire Sabırlar (70) bakmaya başladı.

Torununa bakan Hüsnü Sabırlar, torununun kendisinden devamlı olarak para istemesi yüzünden aralarında tartışmalar yaşanmaya başladı. En son dün dedesinin yanına gelen T.K. dedesinden yine para istemesi üzerine dede Hüsnü Sabırlar “Artık senin benden devamlı para istemeden sıkıldım. Git kendi paranı çalışarak kazan” demesi üzerine torun T.K. dedesinin bu sözlerine sinirlenerek dedesinin suratına yumruk atarak onu darbetti.

Torunundan aldığı yumruk sonrası dede Hüsnü Sabırlar yere yığılırken aldığı yumruğun etkisiyle görme kaybı olan sol gözü tamamen görmez hale geldi. Dedesine yumrukla saldıran torun T.K. da evden kaçtı. Sabırlar, polisi arayarak şikayetçi oldu. Polisler olay yerine gelip dedenin ifadesini alıp torunu bulmak için çalışma başlattı.

Polis ekiplerine ifade veren dede Sabırlar “Torunum benden devamlı para istiyordu. En son para istediğinde kendisinin çalışıp kazanabileceğini söylediğimde beni dövdü. Yediğim yumruk sonrası görme kaybı olan gözüm artık hiç görmüyor. Yürümekte güçlük çekiyorum ve kısmı felçli birisiyim. Artık torunumu bu evde istemiyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz