Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen olayda eşinden boşanan  N.E.’nin üç çocuğunun velayeti mahkeme tarafından babalarına verildi.

Çiftin çocuklarından olan lise öğrencisi E.E. anneannesini ziyarete gittiğinde dayısı B.E.’nin cinsel istismarına uğradı. Yaşan cinsel istismar olayından sonra dayı B.E. “Yaptıklarımı annene anlatırsan ikinizi de yaşatmam” diyerek tehdit etti. Dayısının tehdidine aldırış etmeyen E.E. yaşadıklarını annesine anlatması üzerine anne N.E. ailesinin yaşanan cinsel istismarı şikayet etmemesi için kendisine baskı yapması üzerine kızını da yanına alarak Ankara’ya kaçtı.

N.E. kızı E.E. ile birlikte Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek kardeşi hakkında şikayette bulundu. Olayın ortaya çıkmasının üzerine E.E babasının velayetinden alınarak devlet korumasına alınırken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

AİLE BASKISINI DEVAM ETTİRİYOR.

Anne N.E. ,yaptığı açıklamada “Savcılığa suç duyurusundan bulunacağımı bilen aile yakınlarım beni şikayetçi olmamam için ölüm tehditlerinde bulundular. Bu yüzden kızımı alarak Ankara’ya kaçtım. Bizi devamlı olarak telefonla arıyorlar. Şikayetimi geri almazsam beni ve kızımı öldüreceklerini söylüyorlar. En son annem aradı ve bana telefonda “ Bu konuyu kapat, elaleme rezil olduk, getir kızı burada evlendiririz” dedi. Ama ben bunların hiçbir teklifini kabul etmedim. Şikayet sonrası devlet kızımı da elimden aldı. Olay Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde yaşandığı için Cumhuriyet Savcılığı soruşturmayı oraya yönlendirdi. Can güvenliğim olmadığı için Reyhanlı’ya gidip dosyamı takip edemiyorum. Kardeşim olay ortaya çıktığından beri 7 aydır kaçıyor. Yakalanıp adalete teslim edilmesini istiyorum. Devletin bize sahip çıkmasını bekliyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz