Ünsal Ateş işlediği cinayet suçundan Çorum L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda müebbet hapis cezasını çekerken kendisi gibi hükümlü Çağrı Yasa ile birlikte, aynı koğuşta cezasını çekmekte olan Fırat Tuncel’i eşyalarını çaldığı iddiasıyla yattığı ranzada iple boğarak öldürdükten sonra kesici bir aletle de Fırat Tuncel’in boğazını kestiği öğrenildi.

Cezaevinde yaşanan cinayetin ardından Çorum Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili soruşturma başlattı. Cinayet olayına karışan hükümlüler Ünsal Ateş ve Çağrı Yasa, Çorum’dan alınarak başka kentlerdeki cezaevlerine nakledildi. Çorum Cumhuriyet Savcılığı, iki hükümlü hakkında ‘tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek adam öldürme’, ‘suçlamasıyla cinayet zanlısı iki hükümlü hakkında iddianame hazırladı. İddianame Çorum 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

Çorum 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya tutuklu iki sanık kaldıkları cezaevinden SEGBİS sistemi aracılığıyla hakim karşısına çıkarken Ünsal Ateş işlediği cinayeti soğukkanlı bir şekilde anlatarak “Fırat Tuncel’i önce ranzasında iple boğarak öldürdüm. Sonra meyve bıçağıyla boğazını keserek Fırat Tuncel’in akan kanı ile cezaevinin duvarına kendi lakabı “Ateş” ile koğuştaki arkadaşı Çağrı Yasa’nın lakabı “Çaki” yi duvara yazdım.” dedi. Çağrı Yasa ise hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

Mahkeme heyeti kısa bir aradan sonra Çağrı Yasa ve Ünsal Ateş hakkında ‘tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek adam öldürme’, suçlarından müebbet hapis cezası verdi.

Ünsal Ateş 2014 yılında da cezaevinden izinli çıktığında galerici arkadaşı Ümit Şahin’i öldürdükten sonra cesedini boş bir araziye gömmüş ve bu cinayet suçundan da müebbet hapis cezası almıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz