Tayfun Mustafaoğlu 2013 yılında ülkemize turist olarak gelen Yulianna ile tanışarak arkadaş olurken Tayfun ve Yulianna kısa bir süre içinde İzmir’de evlendiler. Çiftin Timur adını verdikleri bir çocukları dünyaya gelirken Yulianna Mustafaoğlu 2019 yılının Mart ayında ailesini görmek için Ukrayna’ya gitti.

Eşinin ailesini görmek için gittiği Ukrayna’dan geri dönmediği gibi kendisini tüm sosyal medya hesaplarından engellediğini fark eden Tayfun Mustafaoğlu avukata müracaat ederek çocuğunun iadesi için dava açtı. Ukrayna’da bulunan mahkemelerin bu konuda çok yavaş hareket ettiğini söyleyen Tayfun Mustafaoğlu bu süreçte eşi ile tekrar sosyal medya üzerinden görüşmeye başladıklarını, ardından maddi sıkıntı yaşadıkları için kendisinden para istediğini ve eşine para gönderdikten sonra kendisinin istediği zaman oğlunu görmek için Ukrayna’ya gelebileceğini söylediğini ifade etti.

Eşinin daveti üzerine yanına bir arkadaşını da alarak Ukrayna’ya giden Tayfun Mustafaoğlu havaalanında Ukrayna polisinin kendisine zorluklar yaşattığını ülkede oğlunun yaşadığını söylemesine rağmen ülkeye girişi konusunda zorluklar yaşattılar. Ukrayna’da havaalanından eşimi aradığımda eşim benim Kremençuk şehrine gelmemi istedi, beni eve davet etti. Evde bana oğlumu göstermediler. Kendisine barışma teklif ettim ama eşim kabul etmedi. Ertesi gün bana çocuğumu getirerek oğlunla istediğin gibi vakit geçir dedi. Bende oğlumu alarak Dnipro şehrine geldik. Burada bir AVM önünde polisler bizi durdurup kimlik kontrolü yaptılar. Oğlumun Türk kimliği olmasına rağmen yanımıza gelen sivil kıyafetli şahıslar beni darp ederek çocuğumu zorla elimden alarak annesine verdiler. Yaşadıklarım için suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz