Twitter hesabından, “Çocuklarıma sabah kahvaltısı veremedim, çocuklarım aç, şimdi ben nasıl evde kalayım, çocuklarıma bir şeyler alabilmek için dilendim ve çöpten yemek toplamaktan geliyorum” röportajını veren bir anneye İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür yardımcısı görevinde bulunan Nail Noğay “Geber” yorumunu yapmış ve bu paylaşıma sosyal medyadan büyük tepki gelmesi üzerine Nail Noğay Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından görevden alındı.

Olayın sosyal medyada paylaşılmasının ardından çirkin paylaşıma maruz kalan aileyi arayan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya aileye hemen yardımı ulaştırdıktan sonra aile ile görüntülü bir görüşme gerçekleştirdi.

İstanbul Valisi Yerlikaya aile ile yaptığı telefon görüşmesini Twitter hesabından paylaştı. Yerlikaya anne ile yaptığı görüşmede “Aile be Sosyal Politikalar Bakanımız do dili doğru dönmeyen personeli görevinden aldı ve hakkında da tahkikat başlattı. Biz her zaman sizlerin yanınızda olacağız. Bu zor süreçte birlik olacağız, devlet-millet ele ele olmanın en güzel örneklerini verdiğimiz bir zamanda bir bacımızın talebine hiç kimse o çirkin ifadeyi kullanma hakkı yoktur. Devlet olarak hemen gereğini yaptık. Sizlerin yanınızdayız ve sizleri seviyoruz. Allah rızası için valilik olarak kaymakamlıklar olarak hep sizin yanınızdayız ve olmaya devam edeceğiz. Allah’a emanet olun, bir ihtiyacınız olduğunda beni aramanız yeterli” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz