19 Nisan 2021 tarihinde Adana’da, meydana gelen olayda E.M. isimli kadın, arkadaşını ziyaret etmek için Adana’ya gitti.  Burada kısa bir süre sonra iddialara göre E.M., arkadaşının komşusu S.K. tarafından cinsel istismara uğradığı sosyal medya paylaşımı üzerinden öne sürdü

E.M.’nin sosyal medyada yaptığı paylaşım sonrasında çok sayıda kişi aynı aynı kişi tarafından cinsel şiddet ve istismara maruz kaldığını iddia ederek E.M.’ye destek vermesi üzerine S.K., iddialar üzerine polis ekiplerince gözaltına aldı.

E.M. yaptığı suç başvurusunda S.K. tarafından parkta yürüme bahanesiyle ıssız alanlara götürüldüğün başta sözlü tacize daha sonra ise cinsel istismara maruz kaldığını anlatan E.M., duyurusunun ardından kendisine diğer mağdurlardan gelen mesajları paylaştı.

Sosyal medya kullanıcıları aralarında 18 yaşından küçük kızlarında cinsel istismara uğradığını öne sürerek S.M. adlı kişinin yakalanması için kampanya başlatırken Adana Emniyet Müdürlüğü, Çukurova Üniversitesi’nde Psikoloji Bölümü’nde öğrenim gördüğünü ileri sürüp, kadınlarla iletişime geçerek istismarda bulunduğu iddia edilen S.K.’nın yakalanması için çalışma başlattı.

Adana Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan S.K’nın kurbanlarına “Ben terapi yapıyorum. Benimle olursan eski sevgilini unutursun” ifadelerini kullanarak baskı yaptığını, kendisine olumsuz yanıt veren mağdurlara karşı yoğun ısrarcı ve bazılarına karşı şiddet uyguladığı öğrenildi.

Emniyetteki işlemlerin ardından S.K. sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildiği öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz