1 Ağustos 2018 günü Burdur merkez Konak Mahallesi’nde meydana gelen olayda önünden geçen bir ilkokul öğrenicisi kız çocuğuna bir kişinin cinsel organını gösterdiğinin ihbarı üzerine çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüphelinin Osman Karaçoban olduğunu belirledi.

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından kısa sürede takibe alınan Osman Karaçoban, salı pazarında sivil polisler tarafından yakalandı. Vatandaşlar şüphelinin yakalandığını öğrenerek sapığı linç etme girişiminde bulunurken sivil polisler Osman Karaçoban’ı bir iş yerine sokarak linçten kurtardı.
Linç girişimi esnasında yaşanan arbede sırasında bir polis memurunun parmağı çıktı, bir polis memuru da fenalık geçirdi. Yaralı polisler, Burdur Devlet Hastanesi’nde tedavi edildi.

Çevrede bulunan güvenlik kamera kayıtlarından yaşanan linç girişimi kaydedildi.

Linç girişimi esnasında vatandaşlar tarafından darp edilen Osman Karaçoban da tedavisi için Burdur Devlet Hastanesi’ne getirildi. Hakkında daha önce de cinsel taciz suçundan sabıkası olan Osman Karaçoban emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. Burdur Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Çocuğun cinsel istismarı” suçundan yargılanan Osman Karaçoban, 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkemenin verdiği karar sonrasında tutuklu sanık, kararı Bölge Adliye Mahkemesi’ne taşıdı. Antalya Bölge Adliye Mahkemesi 6’ncı Ceza Dairesi, sanık Karaçoban’ın 4 yıl 2 ay hapisle cezalandırılmasına karar verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz