Antalya’da, meydana gelen olayda Celil Dumanlı eşiyle ilişkisi olduğunu iddia ettiği komşusu Bayram Kır’ı öldürmüş ve tutuklanarak yargılanmasına devam edildi.

Geçtiğimiz yıl 6 Ekim günü akşam saatlerinde Celil Dumanlı evde eşi S.D. ile tartıştıktan sonra evden çıkarak evinin bahçesinde arkadaşlarıyla oturan Bayram Kır’ın yanına giderek ateş etmek için tabancasını çıkardı. Tabancasının tutukluk yapması üzerine Bayram Kır kaçmaya kalktığı esnada peşinden koşan Dumanlı 5 el ateş ederek Bayram Kır’ı öldürmüştü.

Celil Dumanlı Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘Kasten adam öldürme’ suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanırken bugün tekrar SEGBİS sistemi ile hakim karşısına çıktı. Mahkemede tanık olarak ifade veren sanık Celil Dumanlı’nın eşi S.D. verdiği ifadesinde “Cinayetin olduğu gün İstanbul’da idim. Eşimin öldürdüğü maktul ile hiç konuşmadım. Eşimin öldürdüğü maktul ile aramda bir ilişki yoktu. Eşim iki özürlü çocuğumuz olmasından dolayı devamlı beni suçluyordu. Eşimin devamlı şiddetine maruz kaldım ama asla eşimi aldatmadım. Eşim benden habersiz evi satılığa çıkarmış. Maktul evin fiyatını öğrenmek için eşimi aramış eşim de daha sonra o numarayı benim telefonumdan arayarak sanki maktulle konuşmuşum gibi bir kurgu yaratmış kafasında. Olaydan bir hafta önce annemin mezarını ziyarete gitmek için kendisinden para istedim. Bana para vermedi ve evden de kovdu. Bu yüzden cinayetin işlendiği tarihte evde değildim” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz