Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri yapılan bir ihbar üzerine yaptıkları titiz çalışmalar sonucu, arazi alım satımı yaparak yüksek kar sağlayacakları vaadiyle vatandaşları dolandıran 2 ayrı grup halinde çalışan 4 kişinin izine ulaştı. Ekipler tarafından 2 ayrı gruba üye dolandırıcılar teknik ve fiziki olarak takibe alındılar. Aylar boyu süren takip konusunda dolandırıcıların sahil bölgelerinde bulunan arazileri yabancı uyruklu kişilere fahiş fiyatla satacaklarını söyleyerek 20 kişiden 40 milyon lira dolandırdığını tespit ettiler. Ekipler, şüphelileri takibe aldı. Aylar süren takip sonucunda, şüphelilerin kıyı bölgelerinden alacakları arazileri yabancı kişilere yüksek karla satacaklarını söyleyerek 20 kişiyi yaklaşık 40 milyon TL dolandırdığı belirlendi. Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri eş zamanlı bir operasyon düzenleyerek içlerinde şebekenin ele başı olan “Ağa” lakaplı kişi dahil olmak üzere 4 kişiyi yakalayarak gözaltına aldı.

ÇİFTLİK BANK BENZERİ ‘ARSA BANK’

Operasyon sonrasında gözaltına alınan şüphelilerin evlerinde arama yapan ekipler, başka kişilere ait çok sayıda kredi kartı ve banka kartı ele geçirirken “Ağa” lakaplı elebaşının yurt dışına kaçma hazırlığında olduğunu belirlediler. Araştırmalar derinleştirildiğinde şüphelilerin Çiftlik Bankı örnek alarak benzer bir sistem kurdukları ve bunu kendi aralarında Arsa Bank olarak değerlendirdikleri saptandı.

YASA DIŞI BAHİS OYNAYARAK TÜM PARASINI KAYBETMİŞ

Ağa lakaplı şebekenin ele başısı emniyette verdiği ifadesinde “Vurgun sonrasında mağdurlardan gizlenmek için devamlı olarak kılık değiştirdiğini evsiz insanlar gibi sokaklarda yaşadığını, Arsa. Bank sistemine referans sistemi ile üyeler aldıklarını ilk katılanlara kısa sürede kar payı vererek güvenlerini sağladıklarını böylelikle bu kişilerin bir çok akrabalarını ve yakınlarını sisteme dahil ettiğini, elde ettiği gelirle arsa almak yerine kazandığı tüm parayı yasa dıı bahis sitelerinde kumar oynayarak kaybettiğini” itiraf etti.

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz