Haber Global’de buğun Saynur Tezel’in sunduğu programın konuğu CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin oldu.

Gürsel Tekin programda önemli açıklamalar yaparken CHP’nin Cumhurbaşkanı adayının kim olduğu ile ilgili yaptığı açıklamalar sonrasında CHP’nin şu an cumhurbaşkanı adayının belli olduğunu duyurdu.

Gürsel Tekin programda yaptığı açıklamada “Herkesin bildiği gibi bir sonraki Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhur ittifakının adayı net; Sayın Recep Tayyip Erdoğan” diyerek Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı’nın karşılaştırmasını yaparak konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı;

Açıklamalarına devam eden Tekin “Millet İttifakı önümüzdeki günlerde daha da büyüyecek ve alanı genişleyecek. Siyasi hayata atılan yeni partiler de büyük olasılıkla Millet İttifakına dahil olacak ve daha da büyüyecek. Bu süreçte Millet İttifakının lokomotifi CHP olacaktır. Bunlardan dolayı doğal olarak CHP Genel Başkanı çok hassas davranmak zorunda.  Bu süreci yöneten lider çıkıp adayımızı açıklayalım derse tüm süreci enfekte eder.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayımızı elbette biliyorum ama bunu Kemal Kılıçdaroğlu, açıklayacak. Bizim adayımız CHP’nin evladıdır.

Yeni adayımız partimizin mutfağında yetişmiş ve herkesin kabul gördüğü ve göreceği bir isimdir. Belki süreç içinde bu adayımız değişebilir. Koşullar ve siyasal süreç başka bir noktaya götürebilir.

Herkesin dile getirdiği Abdullah Gül kesinlikle bu tablonun içinde değil. Dün de olmamıştı, bugün de yok.

Millet İttifakı’nda kimim aday olacağını belirleyecek olan biz değiliz. Şu anda ortak bir aday yok.  Herkesin kendi adayı var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz