Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal bugün basın mensuplarına yaptığı açıklamada  makam odasındaki elektrik prizinde dinleme cihazı bulunduğu açıklandı. Dinleme cihazının bulunmasının ardından Bayraklı Kaymakamlığı ve Bayraklı Emniyet Müdürlüğü’ne bilgi veren Başkan Sandal, olay yerine gelen uzman polislerle ve belediye personeli ile bulunan dinleme cihazı hakkında tutanak tutturuldu.

BİRİLERİNİ DEMEK Kİ ÇALIŞMALARIMIZLA RAHATSIZ ETMİŞİZ

Konu hakkında açıklama yapan Sandal “Kimseden ne gizlimiz ne saklımız var. Ben bu göreve gelirken kilitli demir kapıları kıra kıra geldim. Kapım tüm halkımıza her zaman açık. Geriye dönük bir çok dosyayı teftiş kuruluna gönderdik. Demek ki bu dosyalar bazılarının ayağına fazla basmamıza neden olmuş. Ama hiç bir şey bizi çıktığımız bu yoldan alıkoyamayacak” dedi.

Konu hakkında suç duyurusunda bulunduklarını ifade eden Sandal “Odama dinleme cihazını koyanların çok kısa sürede bulunacağına eminim. Bu olayın takipçisi olmaya devam edeceğiz ve konu hakkındaki tüm gelişmeleri basın ve kamuoyu ile paylaşacağız” diye konuştu.

DİNLEMELER BELEDİYE İÇİNDEN YAPILMIŞ

Bulunan dinleme cihazı ile alakalı da bilgilendirme yapan Belediye Başkanı Serdar Sandal “Konulan dinleme cihazı kayıt yapabilen bir cihaz değil, kaydettiği sesi 40 metre civarında bir yere iletebilecek kapasitede ve oradan ancak kayıt imkanı var. Polis inceleme için cihaza el koydu ve bize daha sonra ayrıntılı bir bilgi verecekler” dedi.

KENDİMİZDEN EMİNİZ

Belediye Başkanı Sandal “ Cihaz masamın altında bulunan prizlerin bulunduğu bölümde bulundu. Cihazın üç veya dört ay önce konulduğundan şüpheleniyoruz. Zaten bizde bu kadar süredir görevimizin başındayız. Yaptığımız düzenlemeler, tasarruf tedbirlerinden rahatsızlık duyanlar bunu yapmış olabilir” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz