Geçtiğimiz gün Ordu’da üniversite öğrencisi olan balerin Ceren Özdemir’in katil zanlısı Özgür Arduç emniyette verdiği ifadesinde işlediği cinayeti büyük bir soğukkanlılıkla anlatırken pişman olmadığını da ifade etti.

Emniyette verdiği ifadesinde Arduç “ 1 Aralık günü Ordu Efilli Açık Cezaevi’nden firar ettikten sonra, kafasında sürekli olarak birilerini öldürmeyi düşündüğünü anlatan Arduç, ifadesinde şunları söyledi:

“Firar ettikten sonra bir çok kadını öldürme amaçlı takip ettim. Ama takip ettiğim kişilerin çevresinde başka insanlar olduğu için vazgeçtim. Cinayet işlemek için bir dükkandan bıçak çaldım. Olay günü Felek Caddesi üzerinde gezerken adını daha sonra öğrendiğim Ceren Özdemir’i gördüm ve takip etmeye başladım. Evinin önüne geldiğinde bıçağımı çıkarıp öldürmek istediğim anda kapı ziline bastı ve camdan başka bir kadın bakınca bıçağımı geri koydum. Apartmanın dış kapısı açılınca Ceren Özdemir içeri girerken bende arkasından girip “”Bakar mısınız, burada Metin diye biri oturuyor mu?’ dedim. Ceren sorum üzerine bana döndüğünde elimdeki bıçakla iki defa rastgele sapladım ve olay yerinden koşarak uzaklaştım. Sabah başka cinayet işlemek için sokağa çıktım ama cinayet işlemeye fırsat bulamadım” dedi.

Kendisini sorgulayan polislerin “Ceren’i tanıyor musun?, neden onu öldürdün?” sorularına da “Ceren’i tanımadığını, onu kurban olarak seçme sebebinin ise kolayca öldürebileceğimi düşündüğüm için onu öldürdüm” diyerek yanıt verdi.

İşlediği cinayet sonrası cezaevinden firar ettikten sonra sürekli olarak kaldığı inşaatta geceyi geçiren katil Arduç “Sabah otogar çevresinde yeni kurbanlar ararken polisler veni yakaladı. Bu esnada vatandaşlar bana saldırınca polisler beni kurtararak ekip aracına bindirdiler. Ekip aracında bir polisin boğazına bıçak saplamak için bıçağımı cebimden çıkardığım an polisle yüz yüze gelince bıçağı ancak göğsüne saplayabildim. İkinci bir hamle yaparken başka bir polis müdahale edince onu da parmağından yaraladım. Yaptıklarımdan dolayı hiç pişmanlık duymuyorum dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz