Koronavirüs tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim verilen Trakya Üniversitesi’nin eğitim platformunda öğrenci ile akademisyen arasındaki diyalog, sosyal medyada büyük tepki topladı.

Cep telefonundan canlı olarak derse bağlanamayan bir öğrencinin “Bir çok arkadaşımın bilgisayarı yok. Cep telefonumuzdan hem kameramızı açıp hem nasıl sınava gireceğiz?” demesi üzerine Trakya Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Özer Özçelik, öğrenciyi azarlayarak ”Girmeyin arkadaşlar sınava, herkes üniversite mezunu olacak değil” dedi.

Öğrencisini sert bir dille azarlarcasına konuşan Akademisyen Özer Özçelik’in sosyal medyada büyük tepki toplayan konuşması şöyle:

“Sizler bu sisteme asgari koşulları sağlamak zorundasınız. Kalkıp internet sorunum var yok bilgisayarım yok gibi şeyler sizin sorununuz. Kimse sizi sınava ve derse girmeye zorlamıyor. Girmeyin arkadaşlar sınava. Herkes üniversite mezunu olacak diye bir şey yok.”

 TRAKYA ÜNİVERSİTESİ KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Öte yandan Trakya Üniversitesi, çevrim içi verdiği bir ders sırasında öğretim görevlisi Özel Özçelik ile öğrencileri arasında sınavlara giriş şekli ile ilgili geçen diyalogun sosyal medyadan paylaşılması sonrası açıklama yaptı.

Üniversiteden, Özçelik’in ders sırasında öğrencileriyle yaptığı iyi niyetli sohbetin, maksatlı şekilde “kes-yapıştır” yöntemi ve kanunsuz olarak sosyal medyadan paylaşıldığı, tamamı görülmeyen bir video üzerinden linç girişimi başlatılmasından üniversite olarak büyük bir üzüntü ve rahatsızlık duyulduğu ifade edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz