Yatırım yapmak için işadamı Majid Kareem Tuama 7 Eylül 2019 tarihinde Irak’ın Necef Kenti’nde İstanbul’a geldi. İstanbul’da yatırım için araştırmalar yapan işadamı Majid Kareem Tuama, İstanbul’un Beylikdüzü ve Esenyurt ilçelerinde halen projeleri devam eden inşaatlardan piyasa değeri toplam 840 bin dolar olan 5 daire almak için anlaşmalar yaptı. İstanbul’a geldiğinde üzerinde 80 bin dolar bulunan Iraklı iş adamı Majid Kareem Tuama 10 Eylül günü Esenyurt’ta bulunan bir kafede yabancı uyruklu bir şahısla yaptığı görüşmeden sonra kendisinden bir daha haber alınamadı.

KAYIP İŞADAMI OLAYINDA 5 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İşadamı Tuama’dan 3 gün boyunca haber alamayan yakınları Irak’tan Türkiye’ye gelerek polise giderek kayıp başvurusunda bulundu. Yakınlarının başvurusu üzerine emniyet güçleri yaptıkları kısa bir araştırma sonucunda kayıp işadamının 10 Eylül günü Beylikdüzü’nde yabancı uyruklu bir şahısla görüştüğünü tespit ettiler ve çevredeki güvenlik kameralarının yapılan incelemesi sonrasında Iraklı işadamı ile görüşen yabancı uyruklu kişi dahil olmak üzere 5 kişi yakalanarak gözaltına alındılar.

EMNİYETTE SORGULARINDA CİNAYETİ İTİRAF ETTİLER

Gözaltına alınan 5 şüphelinin emniyette yapılan sorgularında Majid Kareem Tuama’yı öldürdüklerini itiraf etti. Şüpheliler ifadelerinde üzerinde nakit para bulunan Iraklı iş adamının kaçırdıktan sonra üzerinde bulunan parayı aldıktan sonra öldürdüklerini ve cesedini birlikte Çatalca’ya götürerek burada bulunan ormanlık alana gömdüklerini itiraf etmeleri üzerine Çatalca’da ormanlık alanda kazı çalışması yapan emniyet ekipleri Iraklı iş adamıMajid Kareem Tuama’nın cansız bedenine ulaştı. Olay yeri inceleme ekipleri ile cumhuriyet savcısının yaptıkları inceleme sonrasında cesedi bulunan Majid Kareem Tuama’nın cansız bedeni otopsi yapılmak üzere morga kaldırıldığı öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz