Uzun yıllardır İslam’ın farz olan 5 emrinden biri olan Hac görevi için müracaat eden Murat Rizelioğlu ve eşi yıllar sora çıkan kura sonucu Hac’ca gitme şansını yakaladıklarında 15 aylık kızları Amine Hayal Rizelioğlu’nu da Hac kayıt işlemlerinde pasaportlarına işleterek Suudi Arabistan’a hac vazifesini gittiler. Suudi Arabistan yetkilileri de bu yıl en genç hacı ünvanının 15 aylık Amine Hayal Rizelioğlu olduğunu açıkladılar.

EVLADIMLA HACCA GİTMEN BİZE NASİP OLDU

Konu hakkında açıklamalar yapan bu yılki hac kafilemizin en küçük hacısı olan Amine Hayal Rizelioğlu, babası Murat Rizelioğlu “Bir baba ve Müslüman olarak duygularını dile getirmesinin çok zor olduğunu, yaşadığı mutluluğu kelimelere sığdırmasının zorluğunu kızı ile birlikte hac ibadetini yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını dile getirirken “İnsanın bu duyguyu yaşamadan anlaması ve anlatması gerçekten zor. Öncelikle kızımla beraber hacca gitmek bana nasip oldu, bir de bunun yanında kızım bu yıl Türk kafilesinin en genç hacısı oldu. İnsanların aslında hacca erken yaşta gitmeleri gerektiğini ama çeşitli sebeplerden dolayı geç yaşta gittiklerini ve bunun yanlış olduğunu belirtirken hacca gitmek için 6 yıl boyunca kuranın kendilerine çıkmasını beklediklerini” de sözlerine ekledi.

TÜRK KAFİLESİNİN EN KÜÇÜK HACISI 15 AYLIK AMİNE

Murat Rizelioğlu açıklamasının devamında “ Çocukla hacca gitmek gerçekten sabır isteyen bir şey ama bu aynı zamanda çok güzel bir duygu. Bu hazzı çocuğunla yaşamak çok ayrı bir duygu. Kızım bu yıl Türk kafilesinin en küçük hacısı, Kutsal topraklarda kızıma bir çok hacımız sevgilerini gösterirken kendilerinin de bu duyguyu yaşamak istediklerini kendilerine ilettiklerini” söyleyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz