Teröristler tarafından Somali’nin başkenti Mogadişu’daki gerçekleştirilen bombalı saldırıda yaşamını yitirenler arasında iki Türk vatandaşı  kepçe operatörü Mehmet Kaplan (48) ile usta başı Turan Sevi de yaşamını yitirdi.  Saldırı sonrası hayatını kaybeden Turan Sevi’nin Aydın’da yaşayan ailesinin Efeler ilçesi Emirdoğna Mahallesi’ndeki evine ateş düşürdü.

Turan Sevi’nin  Somali’ye 2 ay önce gittiği ve giderken ailesine ‘Bu son gidişim’ dediği ve en büyük hayalinin ise  5 yıl önce aldığı bahçeli evde yaşamak olduğu öğrenildi. Bombalı saldırı sonrasında babalarını kaybeden Demet Keser ve Dilek Akbaş ve Gülden Girgin, anneleri Halide Sevi ile gözyaşı döktü. Anne Halide Sevi yaptığı kısa açıklamada ‘Oğlumun sağ salim dönmesini beklerken cenazesi gelecek” diyerek ağıt yakması yürekleri dağlarken Emrah Çevik’de dayısını kaybetmenin acısını yaşadıklarını belirterek yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

” Dayım bizim ailemizin her şeyiydi. Tüm devletler terörü lanetlerken terör saldırıları bitmek bilmiyor. İnsanlar neyi paylaşamıyor. Sadece bizim ocağımıza değil onlarca ailenin ocağına ateş düştü. Dayımın yeni yaptırdığı ev yüzünden biraz borcu vardı. Onu ödemek ve 5 yıl önce satın aldığı bahçeli evde rahat bir yaşam sürmek için Somali’ye gitti ama geri dönmedi. Şirket yetkilileri dayımın cenazesi ile beraber gelecekler. Olay sonrasında bizleri Somali Büyükelçisi ve Dışişleri Bakanımız aradı. Bundan sonra söylenecek çok fazla bir şey yok. Teröre destek veren ve  çanak tutan, bundan fayda sağlayan kim varsa Allah’ın bütün gazabı onların üzerine olsun.”

Bombalı saldırı sonrası Somali’de hayatlarını kaybeden Turan Sevi ve Mehmet Kaplan’ın cenazeleri havayoluyla önce Ankara’ya, buradan da karayoluyla memleketlerine getirilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz