3 yıl önce Kilis’in Musabeyli ilçesinde meydana gelen olayda, zanlı Mahmet Arzık 15 yaşındaki E.A adlı kız çocuğuna su deposuna vana açmak için gittiğinde cinsel istismarda bulundu. Mehmet Arzık daha sonra 3 yıl boyunca küçük kızı “Seni seviyorum, evleneceğim, başkasına söylersen de öldürürüm” şeklindeki tehditlerle istismara devam etti. Ailesiyle birlikte tarlada çalışan E.Ö. birden rahatsızlanınca ailesi tarafından koronavirüse yakalandığı düşünülerek hastaneye götürülen E.Ö’nün hamile olduğu ortaya çıktı.

Hastanede hamile olduğunun ortaya çıkmasından sonra dünyaya gelen bebek devlet korumasına alınırken Mehmet Arzık tutuklanarak cezaevine gönderildi. Arzık’ın avukatlarının itirazı üzerine Arzık adli kontrolle serbest bırakıldı. Ailenin avukatı İbrahim Halil Demircioğlu’nun defalarca tekrar tutuklanması için dilekçe vermesine rağmen “Mağdurun tahliyeye itiraz hakkı yok” denilerek olumsuz yanıt verildi.

Mehmet Arzık cezaevinden çıktıktan sonra E.Ö’nünde yaşadığı köye dönerek aileye sözlü saldırı ve tehditte bulunması üzerine baba Ş.Ö. durumu jandarmaya bildirdi. Jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınan Arzık ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Arzık’ın serbest bırakılmasına isyan eden baba Ş.Ö. “Tecavüz davası düşünce köye döndü ve eşimi damda çamaşır asarken tehdit etti. ‘Beni devlet serbest bıraktı bana kimse bir şey yapamaz ’diye bağırmış. Karakolda ifade vermeye çağrıldığımda karanlık bir odada beni tuttular. Arzık’ı medyaya şikayet ettiğim için beni azarladılar. Jandarma bizi değil tecavüzcüleri koruyor” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz