Samsun’un Bafra ilçesi Kolay Mahallesi’nde yaklaşık 1400 kişi yaşıyor ve bu mahallede son 50 yıldır hiç bir asayiş olayı yaşanmadı. Kolay Mahallesi Derbent Baraj Gölü kenarında bulunurken doğal güzelliğini huzurlu ve olaysız bir mahalle olarak taçlandırdı. Kolay Mahallesi muhtarı Mustafa Öztürk “ Mahallemizde yaklaşık 50 yıldır ciddi bir asayiş olayı yaşanmamıştır” dedi.

50 YILDIR TEK ASAYİŞLİK OLAY YAŞANMADI

Kolay Mahallesi Bafra’ya 23 kilometre uzaklıkta ve Samsun’un en huzurlu mahallesi olarak biliniyor. Son 50 yılda gasp, yaralama, hırsızlık ve bunun gibi hiç bir asayiş olayı mahallede yaşanmadı. Mahalle halkı olay olmamasını herkesin birbirine güçlü akrabalık bağları ile bağlı olmasına bağlıyor.  

 HERKES BİRBİRİ İLE AKRABA

Mahalle sakinlerinden Adnan Öztürk, “Mahallemizde çok az sayıda genç yaşıyor. Mahalle halkının çoğunluğu yaşlılardan oluşuyor. Özellikle bayram dönemlerinde mahalle nüfusu 5 bin civarına kadar çıkıyor. Geri kalan zamanlarda yaşlılardan oluşan bir mahalleyiz. Kavga için kimsenin bir nedeni yok. Burada herkes birbiri ile uzaktan veya yakından akrabalar. Mahallede bir tartışma dahi olsa “Utanmıyor musunuz? Sizler akraba değil misiniz?” diyerek araya girilir ve olaylar büyümeden sona erer, tartışanlar bile tartıştıkları için mahcup olurlar.

MAHALLEDE MADDİ SORUN HİÇ YAŞANMIYOR

Mahalle muhtarı Mustafa Öztürk “ Burada bir çok kişi tahsilli. Her hanede neredeyse en az bir kişi emeklidir. Maddi olarak kimse sıkıntı yaşamıyor. Tarım arazileri baraj altında kaldığı için kimse bir başkası ile arazi sorunu da yaşamıyor. Anlık sıkıntıya düşenlere herkes anında destek olarak yardımcı oluyor” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz