Bolu’da meydana gelen olayda Bolu Belediyesi’ne bağlı bir çöp kamyonunda ölü köpeklerin taşındığını gören Mahmut Alan isimli bir vatandaş çöp kamyonu durdurarak, kamyonun arkasındaki köpekleri görüntüledi. Mahmut Alan’ın çektiği görüntülerde ölmüş köpeklerin çöp kamyonundaki ölmüş görüntüsü ve kamyon sürücüsü ile yaptığı diyalogları yer alırken yapılan araştırma sonrasında çöp kamyonundaki köpek cesetlerinin Bolu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı barınakta hastalık sonucu ölen köpeklere ait olduğu öğrenildi. Bu görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından telef olan köpeklerin taşınma usulü tepki çekerken Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan sosyal medyada görüntülerin yayılmasının ardından açıklama yaptı.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan açıklamasında Veteriner İşleri Müdürü’nü görevden aldığını belirterek tüm vatandaşlardan özür dilediğini belirterek şu açıklamalarda bulundu;

 “Bu olayın sorumlularına bu yaptıklarının hesabını sormak belediye başkanı olarak benim borcum. Bolu Belediye Başkanı olarak bu görüntüleri Türkiye’de izleyen tüm vatandaşlarımızdan özür diliyorum. Asla bir daha böyle bir görüntünün olmayacağının sözünü veriyorum. Görüntüleri izlerken çok üzüldüm. Bu yaşanan olay zaten Bolu Belediyesi’ne hiç yakışmadı. Biz belediye olarak Hayvan Hakları Komisyonu kurduk ve hayvanlara eziyet edenlere idari para cezası kararları almış olan bir belediyeyiz. Yaşanan olayda Veteriner İşleri Müdürümüzün çok ağır bir ihmali ve kusuru var. Yapılan ihmal asla affedilir bir şey değildir. Görüntüleri izler izlemez Veteriner İşleri Müdürü’nün görevden alınması ve soruşturma açılması talimatını verdim. Bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağım ve peşini bırakmayacağım. Bu olayın üzüntüsünü tüm hayvanseverlerle paylaşıyor ve bir daha Bolu’da böyle bir görüntünün olmayacağının sözünü tekrar veriyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz