Samsun’da Mobil Trafik Tır’ı çocuklara trafik eğitimi vermek için bir program gerçekleştirdi. Samsun Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlik çerçevesinde eğitim alanında verilen eğitimi seyreden 6 yaşındaki Afgan uyruklu Raşit Muhammed eğitim veren trafik polislerinin yanına giderek akülü trafik eğitim aracına binmek istediğini söyledi. Küçük çocuğun meraklı bakışları ve isteği üzerine eğitim veren polis memurları 6 yaşındaki Rait Muhammed’i akülü oyuncak arabaya bindirdi.

 TRAFİK DEDEKTİFİ OLDULAR

Samsun ilinin İlkadım ilçesi Cumhuriyet Meydanı’nda, Samsun Emniyet Müdürlüğü tarafından  düzenlenen ‘Mobil Trafik Tır’ı açılış programında, eğitim için çocuklara bir eğitim parkuru hazırlandı. Hazırlanan eğitim parkurunda Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Fatih Serdengeçti ve Samsun İl  Emniyet Müdürü Ömer Urhal’ın katıldığı etkinlikte, trafik eğitim parkurunda çocuklara trafik eğitimi verildi. Verilen eğitimin bitmesinin ardından eğitim alanında bulunan çocuklar , eğitim parkurunda bulunan akülü oyuncak arabalara, trafik dedektifi olarak bindi.

”ARABAYA BİNMEK İSTİYORUM”

Samsun İlkadım ilçesi Cumhuriyet Meydanı’nda simit satan 6 yaşındaki Afganistan uyruklu Raşit Muhammed de kafasında bulunan simit sepetiyle parkurun yanına geldi. Raşit Muhammed parkurda bir süre yaşıtlarını izledikten sonra bir kadın polis memuruna “Akülü araca binmek istiyorum” dedi.

Polis memurları da 6 yaşındaki Afgan uyruklu Raşit Muhammed’in ricasını geri çevirmedi. Polisler tarafından akülü oyuncak arabaya bindirilen Muhammed gönlünce eğlendikten sonra tekrar simit sepetini kafasına koyarak parkurdan uzaklaşırken polisin duyarlı davranışı çevrede olaya tanık olan vatandaşların takdirini kazandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz