İstanbul’da 2017 yılında meydana gelen olayda Ömer D. adındaki bir şahıs 12 yaşındaki yeğeni Y.D.’ye cinsel istismarda bulundu. Y.D.’nin eğitim aldığı okulda 23 Ekim 2019 günü yaşadıklarını rehber öğretmeni ile konuşması sonrasında iğrenç olay ortaya çıktı. Rehber öğretmenin durumu okul yönetimine ve Y.D.’nin ailesine bildirmesi üzerine annenin şikayeti üzerine Y.D.’nin amcasına dava açıldı.

 Bugün İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde gerçekleşen davanın karar duruşmasına mağdurun annesi, tutuksuz sanık Ömer D. ve her iki tarafın avukatları hazır bulundu.

Duruşmada söz alan mağdurun annesi kızının yıllardır %92 oranında Serebral Palsili (beyin felci) hastası olduğunu ve geçen her gün kızının konuşma yetisinin giderek azaldığını ifade ederek kızının kendisine devamlı olarak “ Gözümü kapadığımda gözümün önüne amcam geliyor” dediğini ifade ederek kızına öz amcası Ömer D.’nin birden fazla kez cinsel istismar olayını gerçekleştirdiğini belirtti.

Mağdur avukatı da mahkeme heyetinden sanığın en üst sınırdan cezalandırılmasını talep etti.

Mağdur Y.D. ile eşliğinde Çocuk İzleme Merkezi’inde bir pedagog eşliğinde çekilen videoda konuşan Y.D. amcasının kendisine cinsel istismarda bulunduğunu anlattı.

Mahkeme heyeti tarafından son sözü sorulan tutuksuz sanık Ömer D. “Bu suçlamaları kabul etmiyorum. Yeğenimi burada engelli gibi göstermişler aslında o çok zeki bir kızdır. Yeğenime cinsel istismarda bulunmadım. Beraatimi istiyorum” dedi.

Sanık avukatı da müvekkilin beraatini talep ederken mahkeme heyeti tutuksuz yargılanan Ömer D. hakkında “Çocuğun cinsel istismarı” suçundan 25 yıl hapis cezası verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz