Beşiktaş’ın Hatayspor’u 7-0 yendiği maçta yaptığı hatalar sonrasında Hatayspor yönetimi tarafından yolları ayrılan Jean-Claude Billong, hakkında çıkan”Şike yaptı! Vincent Aboubakar, Kamerun Milli Takımı garantisi verdi.” şeklindeki söylemler üzerine açıklama yaptı.

Billong yaptığı açıklamada “5 yıldır profesyonel olarak futbol oynuyorum ve ilk kez böyle bir açıklama yapma ihtiyacı hissediyorum. Türkiye’den gelen haberler beni üzüyor. Hatayspor sezonu bu sene 6.’ıncı sırada bitirdi. Türkiye’de geçirdiğim başarılı sezon sonrası Kamerun Milli Takımına davet edildim. Hakkımda ortaya atılan iddialarda bu maç sonrası Aboubakar tarafından önerildiği için milli takıma davet edildiği iddiaları doğru değildir. Ben zaten Beşiktaş maçı öncesinde milli takımımdan davet almıştım “ dedi.

Billong hakkında Hatayspor Onursal Başkanı Lütfü Savaş, Jean-Claude Billong için geçtiğimiz günlerde şu açıklamaları yapmıştı;

“Billong bilinmez bir şekilde maça 1 gün kala bacağına dövme yaptırıyor. Maç saatine kadar bacağını soğutmak için sürekli krem sürüyor. Maç günü bacağındaki ağrılar olduğu için her topa sırtını döndü. Bu yüzden goller yedik ve pozisyonlar verdik. Böyle bir futbolcunun takımımda kalmasını istemediğim için maç sonrası hemen yollarımızı ayırdık. Bunun dışında ekstra bir şey bilmiyorum. Ama bilen duyan varsa savcılığa başvurur. Ama biz daha öncede Alanyaspor karşısında 6 gol yemiştik. Beşiktaş’ta yıllar önce Liverpool karşısında 8-0’lık mağlubiyet almıştı. Büyük takımlarda bazen çok gol yiyebiliyor. Biz Billong’u hatasından dolayı gönderdik, başka bir şey için göndermedik, şüphesi olan varsa savcıya başvursun.” demişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz