Manavgat’ta yaşayan Eda Kaya,2 çocuğu ile birlikte İstanbul’daki bir yakınlarını ziyarete gittikten sonra 14 Eylül günü özel bir hastaneye giderek belindeki yağ bezesini aldırmak istedi ve geçirdiği bir cerrahi müdahale sonrası belindeki yağ bezesi alındı.

Belinden yağ bezesi alınan Eda Kaya’nın vücudunda ameliyat sonrası komplikasyon gelişmesi üzerine durumun ağırlaşması üzerine başka bir özel hastaneye nakledilen Eda Kaya burada yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınırken yaşadığı çoklu organ yetmezliği gelişen Kaya, doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi.

Eda Kaya’nı eşi Suudi Arabistan’da lüks konutlar inşa eden bir şirketin CEO’su olarak burada bulunmasından dolayı Türkiye’ye dönmek isterken Covid-19 salgını nedeniyle iki ülke arasında hava ulaşımı olmaması yüzünden Riyad Büyükelçiliği’nin araya girmesiyle güçlükle bulunan özel uçak ile Antalya’ya geldi.

Özel hastanede çoklu organ yetmezliği yüzünden hayatını kaybeden Eda Kaya’nın cenazesi Manavgat’ın Seydiler Mahallesi Mezarlığı’nda gözyaşları arasında toprağa verilirken eşi Aykut Kaya cenaze namazına son anda yetişirken, kızı Azra ve oğlu Kutay’ı teskin etmeye çalıştı. Cenaze namazı esnasında genç kadının yakınları fenalık geçirirken Kaya’nın ölümü hakkında ilgili inceleme başlatıldığı öğrenildi.   Aykut Kaya eşinin cenazesi sonrasında sosyal medyada eşiyle birlikte çekilmiş fotoğraflara yer verirken “Benim güzel asil karım, bana iki tane pırlanta gibi evlat veren, onları mükemmel bir şekilde yetiştiren, bana her konuda hep arka çıkan eşsiz karım, Allah mekanını cennet eylesin. Biz yolumuza senin istediğin şekilde çocuklarımızla mutlu, güçlü bir şekilde kenetlenerek, devam edeceğiz. Sen her anımızda bizimle olacaksın, her zaman güzel karım benim. Seni her şeyden çok seviyoruz. Hakkımız sonuna kadar helal olsun. Allah rahmet eylesin, mekanın cennet olsun inşallah.” notunu düştü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz