Batman otogarında 28 Ağustos 2019 günü meydana gelen olayda Suat Yükselbağ askerden terhis olduktan sonra babasının mevsimlik işçi olarak çalıştığı babasını ziyarete geldiği ziyaret sonrasında dönüş için otogara geldiğinde otogarda karşılaştığı kan davalıları Resul ile Azad Ketir kardeşlerin bıçaklı- sopalı saldırısına uğradı. Vatandaşların gözleri önünde defalarca bıçaklanan Yüksekbağ, kanlar içinde yere yığıldı. İki kardeş vatandaşların yaralı Yüksekbağ’a yardım etmelerini engellemek için başında ellerinde bıçaklarla beklediler. Kardeşlerin olay yerinden ayrılması üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan Suat Yüksekbağ, kaldırıldığı Batman Bölge Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti. 

Otogarda kan davalıları tarafından öldürülen Yüksekbağ’ın öldürülme anında müdahale ihmalleri bulunan polis memurları görevden uzaklaştırma cezası alırken daha sonra yakalanan 2 kardeş gözaltına alınmış ve çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

İki kardeş hakkında kasten adam öldürmek ve baba Nurettin Ketir hakkında ise cinayete azmettirme suçlarından Batman Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianame sonucunda ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi

Batman Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede 4 Ağustos 2018 tarihinde Faruk Yüksekbağ tarafından Ozan Ketir’in öldürüldüğüne yer verilirken baba Nurettin Ketir’in cinayeti azmettirme suçundan başlatılan soruşturmaya takipsizlik kararı verildi. Polislerin cinayeti işleyen kardeşlerden Resul Ketir’in cep telefonunda yaptığı bir araştırmada ulaştığı bir mesajda ‘Evlenmeden önce benim kanımı yerden almam gerekiyor. Mecburum. Ben evlensem de babam beni bırakmaz. Azad yapsın der’ yazdığı belirtildi. Bu mesajın bulunması üzerine  baba Nurettin Ketir hakkında cinayeti azmettirme suçundan tekrar soruşturma başlatıldığına yer verildi.

İddianamede ayrıca Ozan Ketir cinayeti sonrasında aileler arasında kan parası konusunda anlaşma sağlandığı bu anlaşmaya bağlı olarak Ketir ailesine bir miktar para ödendi ve kalan rakam için süre istendi. Olayın meydana geldiği gün Nurettin Ketir ve oğulları Resul ve Azad Ketir, Ankara’ya gitmek için Batman Otogarı’na geldikleri esnada bir otobüsün içinde gördüklerinde bıçakla saldırı girişiminde bulundular .Otobüsten kaçarak otogara tekrar giren  Yüksekbağ ‘ın  peşinden giden Azad Suat’ı bıçaklarken ağabeyi Resul de araya girenleri ‘İntikam alıyoruz’ diyerek engelledi. Kardeşini ‘Kalbine vur’ talimatıyla yönlendirdi. Azad daha sonra ‘İntikamımı aldım’ diye bağırdı.” 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz