14 yaşındaki P.Ö adlı küçük kızın Batman’ın Gercüş ilçesinde cinsel istismar sonucu hamile kalması üzerine terör örgütüne yakın sosyal medya hesaplarından yapılan kara propagandayı, Batman Emniyet Müdürlüğü ekipleri bozdu. Batman polisi olayla ilgili araştırma yaparak babası güvenlik korucusu olan P.Ö.’nün yaşadığı köyünde, erkek arkadaşı M.A. tarafından evlilik vaadiyle cinsel ilişkiye zorlandığını ortaya çıkardı. P.Ö. hakkında köyde dedikodu çıkardığı da saptanan M.A., sevk edildiği adliyede tutuklandı.

12 Kasım 2020 günü babası güvenlik korucusu olan P.Ö., 12 Kasım 2020 günü Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunarak, aynı köyde yaşadığı erkek arkadaşı M.A.’nın kendisini evlilik vaadiyle cinsel ilişkiye zorladığını bildirdi. Batman Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında pedagog eşliğinde Gerçüş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince ifadesi alınan P.Ö., “M.A., bana beni sevdiğini ve benimle evleneceğini söyleyerek kendisiyle birlikte olmaya ikna etti. Kendisiyle birlikte olduktan sonra beni bir akrabasıyla birlikte olmaya zorladı. Bu olaydan sonra bana benimle evlenmeyeceğini söyleyince durumu aileme bildirdim” dedi. Gözaltına alınan M.A. da ifadesinde P.Ö. ile ilişkiye girdiğini itiraf etti.

P.Ö adlı küçük kızı hamile bırakan M.A.’nın köyde kız arkadaşı hakkında dedikodu çıkardığı öğrenilirken emniyette işlemleri tamamlanan M.A. sevk edildiği adliyede, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Gercüş ilçesinde yaşanan cinsel istismar olayını PKK yandaşı sosyal medya hesaplarından ise kara propaganda için kullanıldı. Halkı galeyana getirmek için yapılan paylaşımları takibe alan güvenlik uzmanları yapılan paylaşımları kaldırdılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz