Bugün Milas’ın Damlıboğaz Mahallesi’nde yaşayan ve Barış Pınarı harekatında evini traktörünü bağışlayarak gündeme gelen 72 yaşındaki Mustafa Dörtyollu, sabah erken saatlerde evinin bahçesinde bulunan bir ağaçta asılı olarak bulundu. Yakınlarının durumu hemen sağlık ekiplerine bildirmesi sonucu olay yerine gelen sağlık ekipleri yaptıkları kontrolde Mustafa Dörtyollu’nun olay yerinde hayatını kaybettiğini tespit etti.

Bugün intihar ederek hayatına son veren Mustafa Dörtyollu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektup göndermişti.

TRAKTÖR VE EVİNİ BAĞIŞLAMIŞTI

Mustafa Dörtyollu 72 yaşında,3 çocuk ve 6 torun sahibi olarak Damlıboağaz Mahallesi’nde ailesi ile yaşıyordu. Türkiye’nin güney sınırında oluşturmaya çalıştığı Barış Pınarı harekatı esnasında Milas Kaymakamlığı’na giderek kaymakam Eren Arslan’ı ziyaret etmiş ve bu ziyaretinde kendisine ait evini ve traktörünü bağışlayarak Türkiye’nin gündemine gelmişti.

Milas Kaymakamlığı’nda yaptığı açıklamada “Barış Pınarı harekatı ile haberleri sabahlara kadar takip ettiğini ve operasyona karşı verilen tepkilere destek vermek amacı ile bir şeyler yapmaya karar verdiğini söyleyen Dörtyollu “ Üç çocuğum var, hepsinin durumu da Allah’a şükür iyi. Emekli maaşım var ve bu bana fazlasıyla yetiyor. Evimi ve traktörümü bağışlayarak destek olmak istiyorum. Bunu CİMER’e yazarak’da belirttim, ayrıca askere alınmak istediğimi de ilettim” demişti.

Dörtyollu’nun ölümüyle ilgili güvenlik güçleri ve cumhuriyet savcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz