İzmir’in Karşıyaka ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde, iddialara göre 3 çocuğuyla yaşam mücadelesi veren Çetin Başak 16 yaşında olan külseratif kolit, görme kaybı ve hafif düzeyde zeka geriliği bulunan oğlu A.M.B.’nin tedavisi için hastanede yattığı dönemde hastanedeki bir hasta bakıcı vasıtası ile A.E. adındaki bir kadınla tanıştı.

Kadının kendisine kalacak yeri olmadığını söylemesi üzerine çocuklarına bakıcılık yapması konusunda kendisine evinde kalabileceği konusunda anlaştı. A.E. daha sonra Çetin Başak’ın evinde kalarak çocuklara bakıcılık yapmaya başlarken Çetin Başak evinin odalarına güvenlik kameraları koydu. A.E. adındaki bakıcı kadının çocuklarına olumsuz bir davranışını sezmediği için güvenlik kamera kayıtlarını izleme gereği doymadı.

 KAMERALARDAN DARP OLAYINI FARK ETTİ

Aradan kısa bir süre geçtikten sonra Çetin Başak’ın büyük oğlu A.M.B. babasına bakıcı kadının görme engelli kardeşini sık sık darp ettiğini söylemesi üzerine Çetin Başak güvenlik kamera kayıtlarını incelediğinde küçük oğlunun bakıcı A.E. tarafından darp edildiğini gördü.

A.E. adındaki bakıcı kadını bu konuda uyardı. Ancak A.E. adındaki kadın uyarının hemen ertesinde evinde içinde bulunan tüm elektronik eşyaları alıp kaçınca Çetin Başak bakıcı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunurken güvenlik kamera kayıtlarını da  dedl olarak sundu. Güvenlik kamera kayıtlarında kahvaltı sofrasında A.M.B. ve H.B kardeşler kendi aralarında kavga ederlerken H.B masadan kalktığında o esnada telefonla konuşan A.E. adındaki bakıcı kadının H.B.’yi kolundan sertçe tutarak sandalyesine oturttuğu ve yüzüne vurarak burnundan kan gelmesine yol açtığı görülüyor.

BAKICI MAHKEMEDEN KARAR ÇIKARTTI

Küçük çocuğu darp eden ve ardından evde bulunan elektronik eşyaları çalarak Manisa’nın Kula ilçesine taşındığı ortaya çıkan A.E.’nin kendisi hakkında, Çetin Başak’ın suç duyurusunda bulunduğunu öğrenmesinin ardından Kula Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurdu. A.E., Başak’ın kendisini tehdit ettiğini ve devamlı olarak korku içinde yaşadığını öne sürerek kendisine koruma verilmesini talep etti. Mahkeme de bu talep üzerine verdiği kararda Çetin Başak’ın 1 ay süre ile A.E.’nin yaşadığı ev ve iş yerine yaklaşmaması kararını verdi.

‘HEM SUÇLU HEM GÜÇLÜ’

Kula Asliye Hukuk Mahkemesinin verdiği karar üzerine Çetin Başak Karşıyaka Adliyesi’ne giderek karar itiraz etti. İtirazında “ Kalacak yeri olmadığı için çocuklarıma bakması karşılığında yanıma aldığım A.E.’nin çocuklarımı dövüp evimden elektronik eşyalarımı çalarak kaçtı. Sonra da hakkımda korumama kararı aldırdı. Bu kadından şikayetçiyim” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz