MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  Barış Pınarı Harekatı’nın bölgesel ve küresel husumetin seviyesini gösterdiğini, bunun yanı sıra Türkiye’nin sağlam, sağduyulu ve ilkeli tutumunu da ilan ettiğini açıkladı.

Bahçeli Türkiye’nin terörle mücadelede başka ülkelerle karşılaştırılmayacak derecede içten, inançlı ve tavizsiz olduğunun anlaşıldığını vurgulayarak bunun adeta insanlığın vicdanına kazındığını ifade etti.

ABD ve AB’nin tutumunu eleştiren Bahçeli, dost ve müttefik görünen, stratejik ortak kisveli ülkelerin Türkiye’nin terörle mücadelesine köstek olmak, teröristleri kucaklamak için 9 gündür yaptıkları rezilliklerin görüldüğünü bildiren Bahçeli, ABD’den gelen mektubun çirkinliğine de vurgu yaptı. Bahçeli, mektup aracılığı ile Türkiye ile terör örgütleri arasında arabuluculuk yapmaya heveslenen, alçak bir teröristi general diye tanıtarak Türkiye ile müzakere yapmasını tavsiye eden ABD Başkanı Donald Trump’ın tarihin ve insanlığın yanlış tarafında durduğunu söyledi.

Türk milletinin onuruna düşkün bir millet olduğunu kaydeden Bahçeli, Türkiye Cumhuriyeti’nin zalimlere göz yummayacak bir kuvvete, hainlere boyun eğmeyecek bir cesarete, haçlıların hayallerine teslim olmayacak asalet ve güce sahip olduğunu, Barış Pınarı Harekatı’nın ise aklın, adaletin, ahlakın ve hakkın tarafında olan tek ülkenin Türkiye olduğunu belgelediğini ve resmileştirdiğini kaydetti.

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in başkanlığında görüşmek için Türkiye’ye gelen heyetle gerçekleştirilen görüşme trafiğinin sonucunda kimin dik durduğu ve doğrudan yana olduğu, kimin ikiyüzlü ve yanlış yönde olduğunun da netleştiğine dikkat çeken Bahçeli, Barış Pınarı Harekatı’nın içimizde ve dışımızdaki hıyanet cephesini deşifre ettiğini vurguladı. Bahçeli partisinin Türkiye ile ABD heyeti arasında varılan uzlaşmayı değerli bulduğunu da açıkladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz