6 Eylül 2019 günü Konya’nın Selçuklu ilçesine bağlı Sancak Mahallesi’nde meydana gelen olayda 3 çocuk annesi Fadik Sağdıç yatağında uyuyan eşi Veysel Sağdıç’ın başına keserle defalarca vurarak, öldürdü.

Yaşanan cinayetin ardından tutuklanan ve yargılanmasına Konya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlanan Fadik Sağdıç mahkemeye verdiği ifadesinde 28 yıldır eşinin kıskançlıklarından bezdiğini ve kendisine yıllarca iftiralar attığını” söyledi. İfadesinin devamında yaptığından duyduğu pişmanlığı da dile getirdi.

Fadik Sağdıç ve Veysel Sağdıç çiftinin kızları Saliha Acar mahkemede verdiği ifadesinde “Babam yıllarca kıskançlıktan dolayı anneme ve bana çektirmediği şey kalmamıştır. Evde hem annem hem ben 4 duvar arasında bir hayat sürdük. Ben evlendikten sonra babamın annemi izlemek ve takip etmek için eve gizli kamera kurduğunu öğrendik. Babam devamlı annemi suçlardı annem de Kuran’a el basarak babamı ancak inandırırdı. Aslında biz babamın annemi öldürmesinden korkuyorduk. Boşanmaları için çok çaba sarf ettim ama ikna edemedim. Babam takıntılı bir adamdı. Banyoda kalem boyutunda gizli kamera görünce evin içinde banyo yaparken dahi her yerimi havlu ile kapatmak zorunda kalıyordum.  Babam yıllarca anneme gem fiziksel hem psikolojik şiddet uyguladı.

Daha çocukken annemi babamdan korumak için defalarca yatağımda yastığımın altına meyve bıçağı koyarak uyduğumu bilirim. Annemi döverken engellemek istediğimizde bizi de evin bir köşesine iterdi. Annem babamı öldürdükten sonra beni arayarak gelmemi istedi. O an telefondaki annemin hıçkırıkları hala kulaklarımda çınlıyor. Belki yıllar önce ben bile babamı öldürebilirdim. Babam annemi benim eşimden dahi kıskanırdı. Babam devamlı annemi dövdüğü için 16 yaşındaki erkek kardeşim kendi vücuduna zarar vermeye başladı. Ortanca kardeşim yıllardır gece yarıları duyduğu en ufak bir seste sıçrayarak uyanıyor. Annemin serbest bırakılmasını istiyorum. Annem diğer kardeşlerimin daha fazla zarar görmemesi için babamı öldürdü” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz