Bugüne kadar tercihini Ay-Yıldızlı forma yapan ama resmi maçta bir türlü forma giyemeyen Mert Müldür’ün, Avusturya’da yaşadığı çile bitmiyor.
Avusturya’nın Viyana kentinde doğan oynadığı futbolla ülkemizi giydiği İtalya’nın Sassuolo formasıyla başarıyla temsil eden Mert Müldür’ü ,Avusturya milli takım hocası Franco Foda iki kez aradı ve EURO 2020’de Avusturya milli takım formasını giymesini istedi.

Avusturya milli takım teknik direktörü Foda, “Gel bizde oyna, seni kesin Avrupa Şampiyonası finallerinin kadrosuna çağıracağım.” dedi. Gelen bu teklife Mert Müldür “Teklifiniz onur verici ama ben bir Türk çocuğuyum. Çocukluk hayalim Ay-Yıldızlı forma. Ve bir milli forma giyeceksem bu Türk milli takımı olmalıdır” cevabını verdi. Türkiye A Milli Takımımızın son iki maçında kadroda olmasına rağmen bir türlü forma giyme şansını bulamamış son milli maçımızda kadroda bulunmasına rağmen sakatlığı yüzünden sahaya çıkamamıştı.

Mert Müldür’ün Ay-Yıldızlı milli formayı seçmesine rağmen giymemesini fırsat bilen Avusturya bu işi Türkiye ile siyasi krize getirecek bir seviyeye getirerek Avusturya hükümeti Mert Müldür’ü askere çağırdı.

Avusturya kanunlarına göre 18 ile 35 yaş arası erkeklerin 6 ay zorunlu askerlik görevi yapmak zorunluluğunda olmasını fırsata çevirmek için İtalya’da oynayan Mert Müldür’ü askere çağırdılar. Yapılan çağrıyı “Sassuolo ile kontratım var ve sezonun ortasındayız.” diyerek itirazda bulunan Mert Müldür’ün itirazı kabul edilmedi ve Mert Müldür’e , “Avusturya için oynasın, her türlü kolaylığı sağlarız.” ifadesini kullandığı öne sürüldü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz