Avustralya’nın Sydney ve Melbourne şehirlerinde Türk Dostluk Birliği (ATMA) tarafından düzenlenen Türk Film Festivali başladı..

Avustralya’daki Türk Film Festivalinde , Sydney’de bulunan  Palace Cinemas Norton’da adlı sinemada “Aykut Enişte” filmi ile start alırken galaya Diriliş Ertuğrul dizisinin başarılı oyuncusu Esra Bilgiç, Sydney Başkonsolosu Melih Karalar ile Galler Eyalet Parlamentosunun ilk Müslüman giren ilk milletvekili Jihad Dip ve bir çok sanat, siyaset ve iş dünyasından davetli topluluğu katıldı.

Galada kısa bir konuşma yapan Sydney Başkonsolosumuz Melih Karalar “ Bu festivali düzenlemekteki amacımız ülkemizi ve film sektörümüzü Avustralya’ya tanıtmak. Bu sene ki festivale Diriliş Ertuğrul dizisinin başarılı oyuncusu Esra Bilgiç hanımefendinin katılması ayrı bir hava verdi” dedi.

Festivali organize eden Avustralya Türk Dostluk Birliği (ATMA) Başkanı Ömer İncekara da “Bu yıl bu festivalimizin üçüncü yılı. Artık Avustralya halkı Türkiye’yi ve Türk filmlerini tanımaya başladı. Her yıl daha kaliteli filmleri buraya getirerek daha çok insana Türkiye’yi ve Türk sinemasını tanıtıyoruz” ifadelerini kullandı.

Galler Parlamentosunun ilk Müslüman milletvekili Jihad Dip ise ‘‘Ailemle beraber Diriliş Ertuğrul dizisini ilk günden itibaren takip ediyoruz. Bazen izlerken tüm ailemiz kendimizi bir anda diziye kaptırıyoruz. Muhteşem bir dizi ve bu gece aramızda bu dizinin en sevilen bir karakteri olan Halime Hanım’ı görünce daha da mutlu oldum” diyerek sözlerini tamamladı.

Galaya katılan Diriliş Ertuğrul dizisinin oyuncusu Esra Bilgiç ise “Dünyanın bir ucunda olan hayranlarımla birlikte olmaktan büyük mutluluk duydum. Burada ülkemizi ve sinemamızı tanıtmak için bulunmak ayrı bir gurur. Burada bir çok güzel film sizleri bekliyor” dedi.

Gece, Aykut Enişte filminin gösteriminin ardından sonra erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz