Avustralya’nın Victoria eyaletinde yapılan taramalar sonucunda  671 yeni korona virüs vakası kayıtlara geçerken, dün 7 kişi daha korona virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Covid-19 salgının dünya genelinde yayılmaya başlamasının ardından eyalet genelinde toplam vaka sayısı 11 bin 557’ye, ölü sayısı ise 123’e yükseldi. Uzun süredir yeni vaka olmaya eyalette birden bire başlayan vaka artışlarını devam etmesi üzerine eyaletin başbakanı Daniel Andrews, eyalet genelinde felaket durumu ilan ederek yeni kısıtlamalar getirildiğini açıkladı.

Yeni kısıtlamaların bugün yerel saatle 18:00’de yürürlüğe gireceğini açıklayan Andrews, eyalet genelinde çalışmak ve temel alışverişler haricinde sokağa çıkma yasağının yürülüğe girdiğini, bunların haricinde herkesin bu kurala uymak zorunda olduğunu ifade etti. Yeni uygulama ile birlikte eyalet halkı evlerinden en fazla 5 kilometre uzaklaşabilecek, tüm eyalet halkı günde sadece bir kez dışarı çıkacak ve çıktığı bu süre içerisinde egzersizlerini, günlük alışverişlerini yapabilecek ve günlük alışverişler için ev halkından sadece bir kişinin çıkmasına izin verilecek. Eyalet sınırları içerisinde bulunan restoran ve kafeler yalnızca paket servisle hizmet verebilecek ve güzellik salonları ise kapatılacak. Eyalet genelinde ayrıca toplu spor etkinliklerinin iptal edildiği , eyalet içinde tüm vatandaşların maske takma zorunluluğu da devam edecek. Ayrıca eyalet genelinde akşam saatlerinden sonra sokağa çıkma yasağı uygulamasına da geçildi.

 Son verilere göre Avustralya genelinde toplam 17 bin 895 korona virüs vakası kayıtlara geçerken toplam ölü sayısı ise 208’e ulaştı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz