Manisa’nın Ahmetli ilçesinde akılalmaz bir cinayet işlendi. Ailesi ve yakınları tarafından 34 gün önce kayıp ihbarında bulunulan Turgut Özyürek’in öldürüldüğü ortaya çıktı. Hakkında kayıp başvurusunda bulunulan Turgut Özyürek’in bulunması için İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ve Manisa İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ortaklaşa bir çalışma yürüttüler.


Turgut Özyürek’in eşi N.Ö.’nün Manisa Emniyet Müdürlüğünde yapılan sorgusunda eşinin cinayet sonucu öldürüldüğünü itiraf etti. N.Ö verdiği ifadesinde “H.A ile birlikte bir aşk yaşadıklarını ve H.A.’nın eşi Turgut Özyürek’i İzmir Kemalpaşa ilçesinde bulunan ormanlık bir alana götürdüğünü ve burada öldürdükten sonra boş bir araziye attığını itiraf etmesi üzerine N.Ö ve cinayet zanlısı H.A. gözaltına alındı.


H.A.’nın yer göstermesi sonucu Emniyet Müdürlüğüne ve İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler İzmir’in Kemalpaşa ilçesi Sincanlar Mahallesi’nde ormanlık alanda Turgut Özyürek’e ait olduğu düşünülen, kafatası, çorap,diş, yelek ve kemik parçaları buldular. Bulunan ceset parçalarına otopsi yapılması için İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderilerek, Özyürek’e ait olup olmadığının belirlenmesi için çalışma başlatıldı.


Cinayet zanlısı H.A. ile Turgut Özyürek’in emniyette yapılan işlemlerin tamamlandıktan sonra sağlık kontrollerinin yapılarak adliyeye sevk edildiler.
Adliyede ilk ifadesinde cinayet zanlısı H.A ifadesinde “N.Ö.’ye aşıktım. Onu paylaşmamak için Turgut Özyürek’i öldürdüm. Ama onun aşkı için hapse bile girmeye razıyım” dedi.


Adliyede ifadeleri alınan H.A. ve N.Ö. tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz