İstanbul Gaziosmanpaşa ve Sultangazi ilçelerinde bir çok suça karışan bir örgütün lideri olduğu suçlaması ile İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edilen ‘Arap Emrah’ lakaplı Emrah Sever’in ve örgüt üyelerinin yargılanmasına devam edildi. İ Emrah Sever, Tayfun Sidal, Kemal Gezer ile Sami Turan’ın tutuklu olarak çıktıkları  İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuksuz sanıklar ve avukatları hazır bulundu. Mahkeme tarafından savunması istenen sanık Emrah Sever, “Ben bir çok olayda azmettirici olarak suçlanıyorum. Fatih Demir, benim çok sevdiğim bir dostum ve eskiden tanıdığım arkadaşımdır Silahlı saldırıya uğradığında hastaneye ilk giden kişi benim. Burak Irmak bizim aleyhimize beyanları yaklaşık 1,5 yıl sonra yapmıştır. Bana yapılan suçlamarı ve beyanları asla kabul etmiyorum” dedi.

 Emrah Sever ayrıca kendisine yöneltilen diğer suçlamaları da reddederek “Ben asla örgüt lideri filan değilim. Benimle beraber yargılanan kişiler asla benim adamım değildir. Beni çetecilikle, beraber yargılandığım kişileri elemanım olarak iddia edilen suçlamaları kabul etmiyorum. Bende çete lideri, çeteci asla olmaz. Mahkemeden beraatımı talep ediyorum” dedi.

Duruşmada hazır bulunan savunma avukatları ve diğer sanıklar da beratlarını talep ettiler. 

Cumhuriyet Savcısının mütalaa hazırlamak için zaman istemesi ve sanıkların suçunun mahiyetini göz önüne alarak sanıkların tutukluluk hallerinin devamını talep etti.

Mahkeme verdiği ara kararı açıkladığında sanıklar Sami Turan, Tayfun Sidal, Kemal Gezer ile Emrah Sever’in  tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz