Gamze Ceylan pırlanta tasarımı yaparken Hakkı Dündar ile tanıştı. Aralarında alacak verecek konusunda husumet yaşandığı ve Hakkı Dündar’ın iddialarına göre yakınlık olduğu iddia edilirken 19 Temmuz 2020 günü Hakkı Dündar’ın aracında çıkan tartışma sonrasında Hakkı Dündar ruhsatsız silahı ile yakın mesafeden açtığı ateş ile başından vurarak öldürmüştü.

Bugün İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Hakkı Dündar, cinayete kurban giden Gamze Ceylan’ın ailesi, müşteki sıfatı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın avukatı ve her iki tarafında avukatları hazır bulundular.

SON SAVUNMASINI YAPTI

Sanık Hakkı Dündar mahkemede yaptığı savunmasında “ Bir aile babasıyım, böyle bir şeyi asla yapmayı düşünmüyordum.  Çok pişmanım ve üzgünüm. Keşke o gün silahı aracımda bulundurmasaydım. Burada bir kadın katili olarak anılmak çok kötü, takdir yüce mahkemenizindir” dedi.

“TAKIM ELBİSE BİR İNDİRİM SEBEBİ OLMASIN”

Müşteki avukatları ise yaptıkları son savunmada “ Gamze Ceylan yanı başında bulunan Hakkı Dündar tarafından kafasına kurşun sıkılarak adete infaz edildi. Cinayet tasarlanarak işlenmiştir. Buraya takım elbise ile gelmesi indirim sebebi olmamalıdır. Şahsın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası almasını talep ediyoruz” dediler.

GAMZE’NİN AİLESİ: “İDAM EDİLMESİNİ İSTİYORUZ”

Mahkeme tarafından duruşmada söz verilen Gamze Ceylan’ın ağabeyi Murat Ceylan, “Hakkı Dündar kardeşimi kasıtlı olarak öldürmüştür” dedi. Anne Fatma Ceylan ise, “Hakkı Dündar buraya takım elbise giyip gelmiş, kravat takmakla adam olunmaz. Savunmasız bir kız çocuğuna silah sıkan kişi zaten adam değildir. Burada kızımla ilişkisi olduğu konusunda yalan söylüyor. En ağır cezayı almasını talep ediyorum. “ şeklinde konuştu.

25 YIL 10 AY HAPİS CEZASI ALDI

Mahkeme heyeti kasten adam öldürme suçundan Hakkı Dündar’a önce müebbet hapis cezası verdi. Ardından mahkemedeki tutum ve davranışlarının iyi olduğuna kanaat getirerek cezayı 25 yıl 10 ay hapis cezasına indirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz