Kimliği meçhul kişi veya kişiler Antalya’nın Muratpaşa ilçesi Şirinyalı Mahallesi’nde yollara attıkları zehirli kıymaları yiyen köpekler can çekişerek öldü. Şirinyalı Mahallesi’nde 5 sokak köpeği zehirlenerek ölürken kayıp olan 4 köpeğin akibeti henüz bilinmemekte.

Sokak köpeklerini besleyen evli ve üç çocuk annesi Ayşe Esti yaptığı açıklamada “ Birkaç hayvanseverle birlikte mahallemizde bulunan sokak köpeklerini besliyorduk. Bu sokak köpeklerinin kimseye bir zararı da bugüne kadar olmadı. Sabah mahallemizde sokağa çıktığımızda 5 köpeğimizi ölü olarak bulduk. Ayrıca 4 köpeğimiz halen kayıp. Bu hayvanların bu şekilde zehirlenerek öldürülmüş olmaları tam bir vahşet. Olayın şokunu hala üstümüzden atamadık. Birkaç arkadaşımızla birlikte ilgili makamlara giderek şikayette bulunduk.

Mahallede bulunan köpekleri sürekli besleyen birbaşka hayvansever Duygu Nebiloğlu ise şu ifadeleri kullandı:

Mahallemizde 11 sokak köpeğini besliyorduk. Sabah bunlardan 5 tanesini ölü bulduk. Diğer 4 köpeğimizi halen bulamıyoruz. Olabilecekleri her yere baktık. Buradan ayrılmış olmalarına da ihtimal veremiyoruz. Burada kendilerine ait kulübeleri vardı. Büyük bir ihtimalle bu köpeklerimizde zehirlendiler ve çöp arabaları tarafından alındılar. Bu olay mahallemizde ikinci defa meydana geliyor.

Daha önce sokak köpeklerine baktığımız için bazı kişiler tarafından tehdit edildik. Bu olayda bu kişilerden şüpheleniyoruz. Gerekli mercilere şikayetimizi yaparken bu kişiler içinde polise suç duyurusunda bulunduk. Zehirlenerek ölen köpeklerin dışkılarından numune aldık ve zehir tespiti yaptıracağız ve bunun sonucunda bu zehrin nereden ve kim tarafından alındığını öğreneceğiz.

Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz