Piyade Sözleşmeli Er Fevzi Altınayak Irak’ın kuzeyinde Hakurk’ta 17 Ocak Cuma günü üs bölgesine teröristlerin sızmaya çalışmasını önlemek için attığı el bombasının yakınına düşmesi sonucu ağır yaralanmış kaldırıldığı hastanede  doktorların tüm müdahalelerine rağmen şehit düşmüştü

Şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Fevzi Altınayak ‘ın cenazesi memleketi Konya’ya getirildi. Şehidin ve ailesinin yaşadığı Konya’nın Ilgın ilçesi Dığrak Mahallesi meydanında düzenlenen törene yüzlerce kişi katılırken kılınan cenaze namazından sonra mahalle mezarlığına defnedildi.

ASKERLERE MONTLARINI GİYDİRDİLER

Cenaze töreni için gelen vatandaşlar  tören mangasında görevli 8 askerin üşüdüğünü fark ederek kendi giydikleri montlarını üzerlerinden çıkararak tören magandasında görevli askerlerin üzerlerini örtmesi cenazeye katılan herkese duygu dolu anlar yaşattı.

“ONLAR HEPİMİZİN EVLATLARI”

Cenaze için gelen vatandaşların montlarını çıkartıp askeri tören için gelen manga askerlerine giydirmeye çalıştığı anı cep telefonu kamerasıyla kaydeden Şehit Altınayak’ın akrabası Ragıp Altınayak “ Hava çok soğuk olduğu için mezarlıkta görevli askerler çok üşümüştü. Mangada görevli bir askerimiz çok üşüdüğü için kısa süreli bir baygınlık geçirince cenazede bulunan bir büyüğümüz” Bu çocuklar hepimizin evlatları, üzerinizdeki montları bu çocuklara verin ısınsınlar” dediğinde cenazede bulunan bir çok kişi bir dakika dahi düşünmeden üzerlerinde bulunan askerlerimizin üzerine örttüler. Cenaze için mezarlıkta bulunan herkes gördiği manzara karşısında duygulanarak gözyaşlarını tutamadılar.” diyerek ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz