Aksaray’da ismini açıklamayan bir hayırsever vatandaş mahalle halkının alışveriş yaptığı bir bakkala giderek ihtiyaç sahibi vatandaşların tüm borçlarını ödedi.


Hayırsever vatandaş Aksaray Zafer Mahallesinde bulunan iki bakkala giderek adının paylaşılmaması şartı ile bakkaldan veresiye alışveriş yapan vatandaşların tüm borçlarını ödedikten sonra veresiye defterlerinde ödediği kişilerin sayfalarını yırtıp attı” diye ifade etti.

MAHALLEDE BULUNAN İKİ BAKKALADA UĞRAMIŞ


Zafer Mahallesinde bulunan bakkal işletmecisi İsmail Dündar “ Dükkanıma bir hayırsever vatandaş gelerek kendisinden veresiye alışveriş yapan ihtiyaç sahiplerinin tüm borçlarını ödeyeceğini söyleyerek defterdeki rakamları toplamamı istedi. Sonra da tüm veresiye rakamını ödeyerek dükkana geldiği gibi sessiz sedasız ayrıldı. Allah bu vatandaşımızdan razı olsun verdiklerinin daha fazla kazanmasını nasip etsin” dedi.


Borçları hesaplarken hayırsever vatandaşla mahallenin durumunu konuşurken gariban kişilerin isimlerini tek tek sordu. İçlerinde birkaç tane durumu iyi olan müşterim haricindeki herkesin borcunu ödedi. Allah ondan razı olsun” diye konuştu.

RAMAZAN AYINDA DA VERESİYE DEFTERİNİ ÖDEYECEĞİNİ SÖYLEDİ


Mahallede bulunan diğer bakkal dükkanı işletmecisi Hüseyin Koçak’da “Hayırsever vatandaş dükkana gelerek benden borç defterini çıkarmamı istedi. Yazılı tüm borçları ödedikten sonra veresiye defterini yakmamı istedi. Dükkanımdan ayrılmadan önce de Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi müşterilerimin borçlarını ödeyeceğini söyleyerek dükkanımdan ayrıldı” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz