Önümüzdeki günlerde 18 yıl kuruluş yıl dönümünü kutlamak için hazırlıklara başlayan AK Parti, daha önce partide görev alan tüm isimlere ve partiye hizmet edenlere davetiyeler gönderdi.

ÜÇ BÜYÜK İSME DAVETİYE GÖNDERİLMEDİ

AK Parti daha önce kendi çatıları altında siyaset yapan  tüm isimleri davet ederken Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’na davetiye göndermedi. Aktif olarak siyaset hayatlarına yeni kuracakları partilerle devam eden isimlerin davet edilmemesi siyaset dünyasında tepki görmedi.

DAVUTOĞLU VE GÜL BİRLİKTELİĞİ YAŞANIYOR

Cumhurbaşkanlığı görevinin bitiminin ardından Abdullah Gül adeta AK Parti’den uzak dururken davet edildiği hiç bir etkinliğe katılmaması ile dikkatleri üzerine çekmişti.

Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu da AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sert eleştirilerden sonra hedef tahtasına konulmuştu. Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül son olarak adeta ağız birliği etmişçesine 3 büyükşehir belediyesine kayyum atamalarına tepki göstermek için Twitter’da tweetler atmışlardı. Aynı anda tweetler atılmasını siyaset dünyası ikilinin beraber hareket ettiği şeklinde yorumlanmıştı.

ALİ BABACAN YENİ APRTİ KURUYOR

AK Parti ile yollarını en son ayıran Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşme sonrasında AK Parti’den istifa etmiş ve yeni bir parti kurma hazırlığı içine girmişti.

AK PARTİ DIŞLANANLAR İÇİN AÇIKLAMA YAPTI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Davutoğlu, Babacan ve Gül’e davet gönderilmemesi hakkında “Kendisini aileden hissetmeyenlere davet gönderilmeyecek” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz