İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Türkiye’nin sınırının altında bir PKK devletine razı olmayacağını belirterek, “Bizi gözden çıkarıp aşağıda bir çapulcular topluluğuna devlet kurma hevesinde olanlara cevabımız budur” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyaretine ilişkin konuşan Ağıralioğlu, ikincisi konu edilen birinci mektubun cevabını verir diye ümit ettiklerini, mektubu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Cumhurbaşkanına dolayısıyla Türk milletine ve devletine yapılmış bir saygısızlık olarak gördüklerini söyledi.

Ağıralioğlu, İYİ Parti olarak Suriye konusundaki hassasiyetlerini daha önce dile getirdiklerini hatırlattı. Ağıralioğlu, süreci aynı dikkatle izlemeye devam ettiklerini, sınırın ötesinde Türkiye’ye verilen sözlerin tutulmaması durumunda memleketi, devleti hangi bedellerle vatan edildiğinin bilen bir millet olarak, yine aynı kararlılıkla bekleyeceklerini ifade etti.

Ağıralioğlu, “O anlamda sadece bir parti politikasından bağımsız olarak söylüyoruz, bu bir devlet iradesidir, sınırımızın altında bir PKK devletine asla müsaade etmeyeceğiz. İrademiz, milletimiz ve devletimizin beraberliği bu mevzuda içerideki politik ayrışmaya rağmen bir bütün olarak görülmelidir” ifadelerini kullandı.

Ağıralioğlu, Erdoğan’ın ABD ziyaretine ilişkin bir soruya karşılık, ne yapacağına bakacaklarını, devletin yaptıklarına ilgili olduklarını vurgulayarak, “Söylüyorlar söz havada kalıyor, yazıyorlar, altına imza atıyorlar uygulamıyorlar. O yüzden sözün de, yazının da kıymeti olmadığı, canımızla imtihan edildiğimiz bir yere geldi sıkıştı mevzu” diyerek cevap verdi.

Ağıralioğlu, “Bizim irademiz şudur, bütün dünya bilsin, biz sınırımızın altında bir PKK devletine razı olmayacağız. Bizi gözden çıkarıp aşağıda bir çapulcular topluluğuna devlet kurma hevesinde olanlara cevabımız budur” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz