Afyonkarahisar’a bağlı Şuhut’ta yapılan itirazlar sonucunda 1 köy ve 1 mahallede muhtarlık seçimlerinin yenilenmesine karar verilmişti. Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçim tekrarı kararı alınan köy ve mahallede bugün vatandaşlar sandık başına gitti.

400 SEÇMEN OY KULLANDI

Suhut’ta büyük güvenlik önlemleri alınarak yapılan seçimde seçmenler tekrar tercihlerini yaparak oylarını kullandılar. Suhut’ta büyük bir merakla beklenen ve heyecan içinde geçen seçimde Akyuva köyü mahalle muhtarlığı seçiminde tek aday olan İsmail Karataş katılırken 400 seçmenin bulunduğu Akyuva köyünde yapılan seçimi İsmail Karataş seçimi kazandı.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde yapılan mahalle muhtarlığı seçiminde üç muhtar adayı seçime katılırken seçimi 246 oyla Bekir Kuzu seçimi kazanırken, Mustafa Doğan 161 oyla ikinci, İsmail Akdemir ise 74 oyla 3 sırada yer aldı.

246 OYLA SEÇİLDİ

Seçimle tekrardan Akyuva Köyü Muhtarlığına seçilen İsmail Karataş, seçimden dolayı rakibi olmamasına rağmen büyük bir heyecan yaşadığını dile getirirken Akif Ersoy Mahallesi Muhtarlığına 246 oyla seçilen Bekir Kuzu ise, sevincini şöyle ifade etti:

Bu seçim aslında benim için seçim değil mahalle halkımın güvenoyuydu. Mahalle halkı tekrar beni bu göreve layık gördüler ki yeniden seçimi büyük bir farkla kazandım. Bugüne kadar yaptığım gibi bugünden sonra da mahallemiz insanları için elimden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğim.  Hizmetlerimin devamı olacak. Aslında bu seçimin tekrar edilmesi bazılarına cevap niteliğindeydi. Niyeti güzel olanın akıbeti de güzel olur diyerek duygularını ifade etti.

Seçimde oy kullanan Erol Örenkaya “Mahalle muhtarlığı seçimi vatana ve millete inşallah hayırlı olur. Kazanan arkadaşımızı tebrik ediyoruz. Başarılarının devamını temenni ediyorum. Bugün oyumuzu kullanarak vatandaşlık görevimizi de yerine getirdik” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz