Kamuoyunda aylardır süren davası gündemden düşmeyen Adnan Oktar organize suç örgütü davasında karar mahkeme tarafından açıklanmış ve aralarında Adnan Oktar’ın da bulunduğu örgüt yöneticisi 14 sanığa, 9 bin 803 yıl 6’şar ay hapis cezası verildi.

İsrail basınının etkili gazetelerinden Haaretz gazetesi, mahkemenin Adnan Oktar ve örgüt yöneticilerine verdiği cezalar sonrasında bugün “Seks partileri, şantaj, Yahudi düşmanlığı: Lideri İsrailli figürler tarafından kucaklanan tarikatın iç yüzü” başlıklı haberini yeniden gündeme getirdi.

Haber için gazetenin kullandığı fotoğrafta Adnan Oktar’ın etrafının kediciklerle çevrili olduğu bir kare kullanılarak haber detayında “İsrailli politikacıları ve hahamları tarikat lideri Oktar’a çeken nedir?” sorusu yöneltirken halen 64 yaşında olan Oktar’ın beyinlerini yıkadığı 300 kişiyi çevresine topladığı belirtildi.
Haberin devamında Adnan Oktar’ın televizyon kanalı açtığı belirtilirken suç örgütü lideri Adnan Oktar’ın İsrail’deki siyasetçiler ve hahamlarla temas kurmasını sağlayan dinler arası diyaloğa yönelik faaliyetlere odaklandığı kaydedildi.

Haberde ayrıca Adnan Oktar’ın çevresinde kedicik olarak adlandırılan genç kızların aşırı derecede makyajlı olduğu ve dikkat çekici kıyafet giydikleri ifade edildi. Adnan Oktar ve yandaşlarının sayılarının az olmasına rağmen özellikle sosyal medya üzerinden büyük bir kitleye hitap ederek milyonlarca kişiye ulaştığı iddia edildi.

Kedicikler diye tabir edilen genç kızların televizyon programlarına dekolte kıyafetlerle katılarak sürekli olarak yer alıp dans ettiği haberde ayrıca dikkat çekildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz