Gaziantep Şahinbey Belediyesince düzenlenen yılın başarılı öğrencilere bisiklet dağıtım töreninde Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yaptığı konuşmada” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öğrencilere ve alilerine selamlarını ilettikten sonra yapılan en güzel yatırım çocuklarımızın eğitimi için yapılan yatırımdır. Türkiye’nin geleceğini düşünüyorsak gençlere yatırım yapmalıyız. Sizlerin de geleceği koltuğunuzun altındaki kitaplarda, ellerinizde bulunan bilgisayarlarda. Şimdiden ben Türkiye’nin yeni geleceğinde avukat olacağım, iş adamı olacağım, avukat olacağım ve Türk bayrağını daha da ne kadar yükseğe taşırım diye düşünen sizler sayesinde Türkiye gelişecek. Bu yüzden bu başarılı öğrencilerimiz için yapılan bu etkinlik için valimize ve belediye başkanımıza ayrıca teşekkür ediyorum.

Bizimle bu duyguyu paylaşmayanlar çocukları okul yoluna değil, başka yollara sürüklüyorlar. Bunları duydukça, gördükçe içimiz sızlıyor. Okullarımızda annelerimiz de çocukları ile beraber olsunlar. Çocuklar okulda iken aynı zamanda anne kucağında olsunlar. Çocukları okul yoluna değil de dağ yoluna götürenleri şiddetle kınıyoruz. Onlarla mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.

Yeni nesillerin daha iyi yetişmesi için daha iyi eğitim görmelerini sağlamak için ellerinden geleceklerini sonuna kadar yapacaklarının altını çizen Adalet Bakanı “İyi bir eğitimle iyi bir hakim, iyi bir doktor, iyi bir mühendis olabilirsiniz. Her şey eğitimle başlar. Kadınlarımıza şiddet uygulanmasını görmek istemiyorsanız onların eğitimlerine destek olarak daha güçlü olmalarını sağlayın. Sizlere güveniyoruz. Türkiye’yi sizler daha ileri taşıyacaksınız” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz