Amasya’nın Bağlarüstü köyünde, Ahmet Sucu’nun ailesi 27 Mayıs 2012’de oğullarının kaybolduğunu belirterek kayıp başvurusunda bulundu. Ahmet Sucu’nun bulunması için köy halkı tarafından başlatılan arama çalışmalarına daha sonra jandarma ekipleri de katılmış ama Ahmet Sucu’ya ait bir iz bulunamamıştı. Ahmet Sucu’nun babası Asım Sucu ilerleyen zamanlarda kayıp olan oğlunu soranlara, ‘Başını alıp gitti’ yanıtı vermeye başladı. 8 yıl önce esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolan Ahmet Sucu için jandarma ekipleri dosyayı yeniden ele alarak Ahmet Sucu’nun bulunması için özel bir ekip oluşturuldu. Ekipler köyde araştırmaları yaparken Ahmet Sucu’nun annesi S.Ş., babası Asım ve 2 kardeşini çapraz sorguya aldılar.

Jandarmanın yaptığı çapraz sorguda baba Asım Sucu oğlu Ahmet Sucu’nun kendisi ve annesini sürekli dövdüğünü ve olay günü annesini döven oğlu Ahmet Sucu’ya müdahale etmek isterken bir anlık öfkeyle başına baltayla vurarak öldürdüğünü itiraf etti. Oğlunu öldürdükten sonra cansız bedenini evin avlusunda kazdığı bir çukura gömdüğünü daha sonra gördüğü rüyaların etkisinde kalarak oğlunun cesedini evin avlusundan çıkararak bir çuvala koyduğunu ve oğlunun cesedini köy mezarlığına gömdüğünü söyledi

Çapraz sorgu sonrasında işlediği cinayeti itiraf eden Asım Sucu ve eşi  S.Ş gözaltına alınırken Asım Sucu köy mezarlığına götürülerek burada oğlunu gömdüğü yeri jandarma ekiplerine gösterdi. Ahmet Sucu’nun gösterdiği yeri iş makinası ile kazan ekipler kazı sonrasında Ahmet Sucu’ya ait olduğu değerlendirilen kemikler bulundu. Kazı sonrasında bulunan kemikler DNA testi yapılmak üzere Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Jandarmada yapılan sorguların ardından Ahmet Sucu ve eşi S.Ş. adliyeye sevk edildi. Çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından baba Ahmet Sucu tutuklanırken anne S.Ş. ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz